Jednání o budoucnosti orlovské zušky stále pokračují.

Slunečné úterý všem,

světlá budoucnost provozu UNIKÁTNÍ BUDOVY orlovské základní umělecké školy v Orlové – Porubě je stále ve hře. Po 20. Zasedání zastupitelstva Moravskoslezského kraje (23. 6. 2016), na kterém se naposledy projednával záměr přestěhovat výuku orlovské zušky do prostor obchodní akademie – bod byl označen jako:  „Informace o záměru využití kapacit budov škol a školských zařízení zřizovaných Moravskoslezským krajem ve městě Orlová.“ – nedošlo ke schválení plánovaného záměru a slovy tehdejšího hejtmana Miroslava Nováka (ČSSD), bylo řečeno, že Kraj nepůjde proti zájmu Města Orlová.

Vzhledem k tomu, že se jednání o budoucnosti budovy, kterou využívá ke své činnosti ZUŠ J. R. Míši v Orlové – Porubě podařilo Městu Orlová ve spolupráci s Petičním výborem odsunout na další volební období, získaly obě strany dostatečný prostor na přípravu dalších podkladů, které by pomohly celý záměr Krajského úřadu Moravskoslezského kraje celý zvrátit.

Přece je to jen pro naše nadané děti a jejich rodiče, chceme zachránit nejen budovu, která byla speciálně postavena pro účely uměleckého vzdělávání, ale také zachovat komfortní parkování a unikátní vybavení školy, které by přestavbou současné budovy na plánované sociální zařízení zřízené – snad Krajem – ztratily veškerou svou hodnotu a kouzlo.

Petiční výbor se již také sešel se současným hejtmanem Moravskoslezského kraje, Ing. Ivo Vondrákem (ANO), který po společné schůzce přislíbil, že všechny materiály prostuduje a společně pomůže hledat řešení, které bude mít racionální základy a bude korespondovat se zájmy občanů města Orlové.

Následně poté, si sám hejtman Moravskoslezského kraje prohlédl i prostory orlovské základní umělecké školy, aby se přesvědčil na vlastní oči, jak na tom budova školy skutečně je.

V současné době se připravuje další jednání na které přizval hejtman Ivo Vondrák jak Město Orlová tak i Petiční výbor, který bojuje za záchranu jedinečné budovy orlovské umělecké školy a komfortu pro žáky a jejich rodiče,  již tři roky. Informace o jednáních a krocích, které Petiční výbor koná jsou zveřejňovány jak na Facebook stránce: https://www.facebook.com/zus.orlova.petice/ tak i na webu: https://eorlova.cz/aktualne/aktualne-petice-zachovani-budovy-zus-orlova/.

Pevně věříme, že se nám společnými silami podaří prosadit především zájmy orlovanů a jejich dětí, kteří školu rádi navštěvují a také jejích rodičů. O příjemné prostředí kolem školy se také velmi dobře postaralo město Orlová, především jde o úpravu zeleně, lavičky a parkovací místa. Není se tedy čemu divit, že školu nám závidí i ostatní ředitelé základních uměleckých škol, kteří do orlovské lidušky jezdí na významné celorepublikové soutěže.  Všichni se shodují, že její likvidace a přesun výuky jinam by byla velká chyba.

 

DROZDÍK Petr

 

 

 

2 komentáře

  • Zdeněk folwarczny on 17.7.2017 at 14:07
  • Reakce

  Připojuji se z velkým rozčilením k protestu aby se zrušila chlouba našeho města ZUŚ a přestěhovala se
  na gympl.Dávno si myslím že určití lidé už dostali prachy a už nemůžou couvnout. Je to nejlukrativnější pozemek nyní v Orlové a už dávno je veden boj o tyto pozemky. Tak jako kdysi o Lidl nebo nemocnice
  v Jičině.Mrzí mně že pan hejtman pan Vondrák mne tak velice sklamal,Věříl jsem mu strašně asi je na tom hejtmanství silně zakořeněna ta naše mafije která s… na naše lidi a dělají si co chtějí ,protože politici jsou v jejich rukou Vždy když se něco dělá dobrého pro občany tak je plná huba jenom o Ostravě a my kteří žijeme o kousek dál tak na nás kašlou z vysoka. Za chvíli tu nebude ani nemocnice a jenom samé obchodní domy a
  nebo skladiště , protože nebudou lidi kteří by do nich chodili.Čína si z nás udělá velkosklad. V KSČ jsem nebyl,vždycky jsem říkal že to co komouší dělají je degenerace národa a vidíte jaké mafijány vychovala.
  Nevím koho bych měl volit,byl jsem přesvědčený o jedné straně tak nevím.Je mi 67 let bojuji z rakovinou
  tak si asi řekněte o co mu jde,tak se nad sebou všichni zamyslete.

  1. Hezký den pane Folwarczny,
   jestli jde o pozemek, můžeme jen spekulovat. Kraj nemá v této věci vůbec jasno, co chce s budovou ZUŠ dělat. Pořád se jen opakuje, že se budovu pokusí pronajmout / prodat nebo ji v případě nezájmu zbourá a Orlová by si tam mohla postavit něco svého.

   Dokonce utichl i projekt na využití budovy pro sociální odbor Kraje, kdy tehdy Česká televize ve zmanipulované reportáži vychvalovala projekt zařízení pro nemocné z Alzheimerovou chorobou.

   Petiční výbor v tom vidí nepatrně zájmy třetích osob. Však dojděte v pondělí na Zastupitelstvo, měl by tam být náměstek hejtmana pro školství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..