Orlované se již počtvrté zapojí do úklidové akce Ukliďme Česko!

Krásné úterní odpoledne,

minulý rok jsme počítali krásné výsledky úklidové akce Ukliďme Česko – Ukliďme Svět, kterou Orlované znají pod názvem „Ukliďme Orlovou!“. Do akce se zapojil rekordní počet dobrovolníků mezi kterými jsme přivítali i naše spoluobčany bez přístřeší.

Letošní ročník nebude výjimkou, chceme zapojit a motivovat k lepší zodpovědnosti více občanů a především mladé lidi a děti, které mnohdy nevnímají možná následky pohozeného papírku od bombónů či PET lahve do přírody. Letos jsem se tedy rozhodl, že oslovím všechny kluby, spolky a kroužky, které působí ve městě Orlová, aby svou účastí tuto jedinečnou akci podpořili. Jde přece o naše město a město je dle mého názoru obrazem lidí, kteří v něm žijí.

Vypadá tedy tak, jak si ho občané udržují a jak se k němu chovají.

Účast na letošním ročníku znovu potvrdil i starosta Orlové, Ing. Tomáš Kuča.

Za uplynulé ročníky nás bylo už na 150 dobrovolníků a společnými silami jsme zvládli uklidit 26 tun odpadu! Je to úctyhodný výkon a za něj patří velký dík všem, kteří se na akci podílí. Nelze také opomenout Město Orlová a městskou akciovou společnost SMO, bez kterých by se organizační zajištění akce neobešlo.

Z letošních dobrovolníků již přislíbil pomoc Český červený kříž Orlová, Český rybářský svaz Orlová, HC Orlová a další.

Registrace pomocí QR kódu.

Pojďme tedy znovu společně najít pár hodin svého času a věnovat jedno sobotní dopoledne našemu městu. Registrovat se jako dobrovolník lze na webových stránkách projektu zde. Pro usnadnění registrace jsme také vytvořili QR kód, který stačí chytrým telefonem vyfotit a zadat už jen své iniciály. Návod na registraci naleznete v tomto odkaze.

Letošní ročník nebude jen o úklidu nepořádku, budeme se snažit natočit první podklady pro připravovaný projekt „Orlová žije!“, který bude reprezentovat činnost zájmových spolků v našem městě, jeho kulturu, prostředí a občany, kteří v něm žijí. Chceme vytvořit něco, co tady chybí, něco, za co mohou být do budoucna Orlované pyšní. Připravujeme první podklady a začít by se mělo na jaře letošního roku. O projektu budeme jistě v předstihu informovat. V této fázi oslovujeme spolky napříč Orlovou, které se budou chtít do projektu zapojit.

Pevně věřím, že se letošní akce zúčastní opět velký počet dobrovolníků, pro které bude připraveno i občerstvení v podobě dobrého domácího gulášku. Občerstvení nám přislíbila orlovská Restaurace Orel.

Lokality k letošnímu úklidu jsou mapovány ve spolupráci s Městem Orlová. Samozřejmě i občané mohou prostřednictvím mobilní aplikace Zmapuj To! dávat podněty, kde se v Orlové nachází nepořádek či černá skládka. O finálních lokalitách budeme informovat v příštím týdnu.

Jakékoliv dotazy ohledně organizace, účasti a registrace můžete psát na email: drozdik@eorlova.cz
Informace budou pravidelně aktualizovány na Facebook události a také na našich webových stránkách.

Zatím ještě přemýšlíme nad místem srazu, které bylo vždy na Náměstí 28. října. S ohledem na jeho rekonstrukci vybíráme jiné vhodné místo, kde by bylo možno postavit i party stan pro následné občerstvení. Info samozřejmě ještě dáme v dostatečném předstihu vědět a bude také na letácích a v dalších sdělovacích prostředcích.

 

DROZDÍK Petr

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..