Den linky 155 a Den otevřených dveří Zdravotnické záchranné služby

12.5.2017 0 Od DROZDÍK Petr

Hezké odpoledne,

prostřednictvím Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Vás zveme na Den otevřených dveří ZZS MSK, který se uskuteční v pondělí 15. května 2017 společně s další akcí a to „Den linky 155“

Do akce se zapojí celkem jedenáct stanovišť po celém Moravskoslezském kraji otevře v době od 9 do 16 hodin mimořádně své prostory pro veřejnost. Návštěvníci si budou moci prohlédnout záchranářská vozidla i jejich vybavení, shlédnout prezentaci o činnosti ZZS.

Na stanovištích budou k dispozici záchranáři, kteří zájemcům předvedou a budou je učit správné poskytnutí první pomoci v situaci ohrožení života. Také operátoři představí svou práci a připomenou zásady pro správné volání na tísňovou linku, seznámí veřejnost s výhodami mobilní aplikace Záchranka o které jsme již dříve informovali.

Den otevřených dveří koná zdravotnická záchranná služby symbolicky 15.5., protože tento den byl zároveň ustanoven jako Den tísňové linky 155, jehož nultý ročník se letos koná. Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje se plně připojila k ostatním krajům v podpoře národního čísla tísňového volání 155.

Záchranáře mohou lidé navštívit na těchto stanovištích:

Bruntál (Zeyerova 13)

Krnov (ČSA 99)

Frýdek-Místek (Elišky

Krásnohorské 322)

Třinec (Kaštanová 413)

Karviná (Vydmuchov 15)

Nová Jičín (Štefánikova 11)

Opava (Olomoucká 86)

Hlučín (Čs. Armády 6a)

Vítkov (Švermova 219)

Ostrava-Zábřeh (Výškovická 40)

Ostrava-Jih (Kaminského 12)

 

 

Informaci portálu eOrlová předal tiskový mluvčí ZZS MSK, PhDr. Lukáš Humpl