Na bezpečném pohraničí spolupracuje česká policie s Polskem

Hezké sváteční dopoledne,

V uplynulém týdnu proběhlo první setkání partnerů projektu „Bezpečné pohraničí“, jehož realizátorem je Slasko – Malopolski Oddzial Strazy Granicznej v Ratiboři.

Hlavním cílem projektu je posílení bezpečnostní spolupráce mezi Slezsko – malopolským oddílem Pohraniční stráže a Policií České republiky v příhraničním regionu. Projekt je zaměřen na problematiku rizik souvisejících s nelegální migrací, bezpečnost provozu na letištích, na odhalování nových trendů v trestné činnosti, jako je padělání dokladů a podvodné získávání víz cizinců.

V rámci projektu proběhlo ve čtvrtek 6. dubna 2017 první setkání, a to na letišti v Ostravě – Mošnově. Polští partneři se zde měli možnost seznámit s organizací služby na našem mezinárodním letišti. Po zhlédnutí několika prezentací zaměřených na co nejefektivnější předávání dobré praxe v oboru zabezpečení letiště po stránce personální, technické a taktické, byly polským partnerům představeny také nejvýznamnější a nejzajímavější akce, na kterých participovala mimo jiné složky i pyrotechnická služba či odstřelovači.

Tématem dalšího setkání, které proběhne již na území Polské republiky, a to na letišti V Katowicích – Pyrzowicích, bude vzájemné předání informací a dobré praxe související s problematikou hrozby terorismu. V rámci projektu budou realizovány také dva workshopy pro příslušníky společných hlídek a Odboru cizinecké policie.


Tiskovou zprávu portálu eOrlová zaslala komisařka por. Mgr. Lenka SIKOROVÁ

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..