Parkoviště „u Moravy“ se zeštíhlilo – na žádost majitele pozemku.

Parkoviště „u Moravy“ se zeštíhlilo – na žádost majitele pozemku.

22.5.2017 1 Od DROZDÍK Petr

Hezké odpoledne,

na základě Vašich dotazů a podnětů týkajících se omezení parkovacích míst na parkovišti za hospodou Morava v Orlové – Lutyni redakce pátrala po důvodech tohoto omezení.

Mnoho občanů se pochopitelně velmi ostře ohrazuje proti jakémukoliv omezení v parkování v celém městě. Může za to stále neuspokojivý a nedostatečně řešený stav parkovacích míst, který Orlovany trápí řadu let. I když se Město Orlová snaží budovat nová parkovací místa, jde to velmi pomalu a očekávaného množství parkovacích míst se nedostává.

 

Debatu rozpoutal příspěvek z minulého úterý, kdy došlo ke zvýraznění parkovacích míst a podle místních i některé ubyly. Abychom se vyhnuli dohadům, požádali jsme o oficiální stanovisko odbor dopravy, který má tuto problematiku v gesci a koordinuje ji s Městskou Policií Orlová.

Ke snížení počtu parkovacích míst na velkém parkovišti za restaurací Morava v Orlové – Lutyni opravdu došlo. Potvrdila to redakci Ing. Kristína Dvoroková z odboru správy majetku Města Orlová

„Ke snížení počtu parkovacích míst došlo z toho důvodu, že část parkovacích míst se nacházela na pozemku s parcelním číslem 540/1 v k.ú. Horní Lutyně, která není ve vlastnictví města Orlová. Na tomto pozemku neukáznění řidiči řádně nerespektovali vodorovné dopravní značení a docházelo zde ke kolizním situacím, kdy nebyl zachován průjezd do dvora za restaurací Morava v Orlové – Lutyni.“ zdůvodňuje Dvoroková

„K podobným situacím docházelo i minulosti a vlastník pozemku, který nesouhlasil s takovýmto  parkováním vozidel požadoval řešení průjezdnosti k restauraci Morava v Orlové – Lutyni.  Odbor správy majetku proto provedl obnovu vodorovného dopravního značení pouze na pozemku s parcelním číslem 540/2 v k.ú. Horní Lutyně na kterém se nachází většina parkovacích míst.“ dokončila Dvoroková.