RegioJet posílí spoj Opava – Ostrava – Praha a další spoje na Ostravsku

Hezké čtvrteční dopoledne,

od nového jízdního řádu s platností od prosince 2017 plánuje RegioJet zavést nový přímý vlakový spoj Opava – Ostrava – Praha a posílit své spojení mezi Prahou a Ostravou na 22 spojů denně dohromady v obou směrech (11 spojů v každém směru).

Během ranní a odpolední špičky pojedou vlaky RegioJet mezi Ostravou a Prahou v plném hodinovém taktu, celkem bude 22 spojů denně dohromady v obou směrech.

Jako novinku pak zavede přímý vlakový spoj Opava východ – Ostrava Svinov – Olomouc – Praha. Ten by podle návrhu jízdního řádu měl vyjíždět z nádraží Opava východ ráno ve 4.15 hodin s příjezdem do Prahy hlavního nádraží v 7.52 hodin. V opačném směru pak z Prahy pojede v 15.48 hodin s příjezdem do stanice Opava východ v 19.20 hodin.

Tento nový pár spojů doplní ranní a odpolední špičku vlaků RegioJet tak, že ráno po 4.00 hodině ve směru z Ostravska do Prahy a odpoledne z Prahy na Ostravsko po 13.00 hodině pojedou vlaky RegioJet každou hodinu. Mezi Prahou a Ostravou tak během dne pojede celkem 11 spojů v každém směru – dohromady 22. RegioJet tím dále posílí svou kapacitu, kterou na trase Praha – Ostravsko nabízí a současně osloví zcela nové zákazníky ve slezské metropoli Opavě.

Spoje RegioJet nabízejí široký rozsah palubních služeb. Součástí jsou nápoje zdarma, připojení k internetu, denní a další tisk zdarma – stejně jako například místenka zdarma vždy jako součást jízdenky. Ve vozech je přítomna stevardka nebo stevard, kteří mají na starosti péči o zákazníky.

Od prosince navíc RegioJet zařadí na své vlaky dalších 16 nových vozů Astra s individuálními obrazovkami v sedačkách. Ty umožňují cestujícím sledování filmů, poslech hudby, četbu zpravodajství a dalšího multimediálního obsahu.

 

RegioJet minulý týden přepravil rekordní počet cestujících – více než 100 tisíc během jednoho kalendářního týdne

Počet cestujících ve vlacích RegioJet roste vysokým tempem i v letošním roce a RegioJet je zdaleka nejúspěšnější z hlediska získávání nových zákazníků pro své spoje. V minulém týdnu od 12. do 18. června přepravil v České republice poprvé ve své historii více než 100 tisíc cestujících v rámci jednoho kalendářního týdne. Celkem počítá RegioJet s rekordní přepravou více než 5 milionů cestujících v rámci České republiky v letošním roce a s meziročním nárůstem jejich počtu ve výši kolem 30 %.

Na všech dálkových vlakových linkách dohromady pak přepravily vlaky RegioJet za období leden – duben 2017 celkem 1,358 milionu cestujících, což znamená meziroční nárůst o 27 % cestujících a celkem 290 tisíc nových cestujících, kteří začali využívat vlaky RegioJet nově v letošním roce. Kromě nových spojů Praha – Brno – Bratislava si tak cestující oblíbili také třetí pár přímých spojů RegioJet Praha – Ostravsko – Košice a zpět, který začal jezdit na této trase od konce měsíce února. RegioJet je tak největším vlakovým dopravcem na trase Praha – Ostravsko – Košice a zpět.

RegioJet provozuje veškeré spoje bez dotací na své vlastní komerční riziko a výrazně investuje do rozvoje železniční dopravy. Aktuálně podepsal smlouvu na pořízení dalších 8 + 20 (opce) nových lokomotiv Traxx od výrobce Bombardier a 16 nových vozů Astra s individuálními obrazovkami v sedačkách. Oba typy vozidel by měly být zařazeny do provozu ještě v letošním roce.

Dálkové vlaky RegioJet v České republice zaznamenaly v minulém týdnu rekordní počet cestujících, když během jednoho kalendářního týdne přepravily poprvé celkem více než 100 tisíc zákazníků.

 

 

Informaci portálu eOrlová zaslal Aleš Ondrůj, tiskový mluvčí RegioJet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..