Česká televize bude Orlové natáčet dvoudílný film DUKLA

Hezké odpoledne,

sotva se v Orlové donatáčí polský film TRI. Do Orlové nastoupí další filmaři. Tentokráte půjde o dvoudílný televizní film inspirovaný událostmi léta 1961 v produkci České televize.

Kopali jsme hluboko. A našli ho. Černé zlato…“ Píše se rok 1961. Gagarin letí do vesmíru a všechno je možné. V nejmladším městě republiky Havířově se, stejně jako ve zbytku země, chystají přejít z šestidenního pracovního týdne na pětidenní. Lámou se rekordy, ale i charaktery.

 

Vše ve jménu hvězdy zářící nad výkladní skříní regionu, dolem Dukla. Právě zde je nejkvalitnější a nejdostupnější uhlí, které je třeba v zájmu socialistického hospodářství vytěžit. Za každou cenu…

Osud rodiny elitního havíře na pozadí největší důlní katastrofy druhé poloviny 20. století, při které zahynulo 108 horníků. Příběh doby, kdy se socialisticky žilo, kapitalisticky pracovalo a kdy poslední z posledních byli prvními. Příběh ceny života, odpovědnosti, ztrát a smíření. „Zkuste osm hodin denně v pětatřiceti stupních házet lopatou. Vleže, nad hlavou osmdesát centimetrů prostoru a stovky metrů země, které vás můžou kdykoli pohřbít. Co to s vámi udělá…“ říká dramaturg Matěj Podzimek. Autor scénáře Jakub Režný dodává: „Dějiny důlních pokroků jsou psány krví bezejmenných obětí. Dukla 61 je pro mě jejich připomenutím, příběhem toho, že nejen uhlí má paměť.“ „Příběh Havířovské rodiny z roku 1961 mě od prvního okamžiku fascinoval. Extrémně nebezpečná práce, kdy se na pokraji sil každý den dotýkáte smrti, a zároveň na tu dobu extrémní finanční ohodnocení a život v určité elitě,“ říká režisér David Ondříček a dodává: „K tomu, že jsem kývnul na režii dvoudílného filmu Dukla 61, mě také přesvědčilo nadšení celého scenáristického týmu a přístup producenta Michala Reitlera. V průběhu příprav si zároveň uvědomuji, jak nesmírně náročné natáčení to bude, ale těším se čím dál víc.“ Kreativní producent Michal Reitler pak uzavírá: „Dukla 61 je příběhem z doby, kdy se uprostřed hlubokého socialismu z rozhodnutí vlády daly oficiálně vydělat velké peníze. Doly byly Klondikem socialistického Československa, místem velkých výdělků a nízké ceny života. Svět dolů pomalu mizí a my se máme umět vrátit a podívat se do tváří pamětníků, pro které být havířem znamená životní postoj.“

Film režiséra Davida Ondříčka, ve kterém mimojiné hrají Marek Taclík a Marta Issové aktuálně hledá lidi na vedlejší role (kompars). Aktuální termíny konkurzu v Orlové a okolí uvádíme níže:

 

30.7.2017 (neděle) – Karviná-Doly
2.8.2017 (středa) – Karviná-Doly
3.8.2017 (čtvrtek) – Orlová
4.8.2017 (pátek) – Orlová
18.8.2017 (pátek) – Orlová
19.8.2017 (sobota) -bude upřesněno
20.8.2017 (neděle) – Havířov
21.8.2017 (pondělí) – Havířov

 

Pokud si chcete zahrát ve filmu, informace přikládáme níže

Produkční tým muže a ženy ve věku 18 až 60 let
Natáčení proběhne na Karvinsku v období od 25.7. do 24.8. 2017
Honorář cca 600,-Kč až 700,-Kč za den natáčení. dle počtu hodin.

Kontakt: kom.parz@seznam.cz

Uveďte své jméno, věk, telefonní kontakt, výška a váha a možné termíny Vaší účasti. Ve druhé fázi Vás budeme kontaktovat pro potvrzení termínů a pro doložení fotografie.

 

 

Informace portálu poskytla Karolina Blinkové z Česká televize

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..