Policisté měli napilno, chytali opilé řidiče v Orlové i v Havířově

V noci na čtvrtek se nejdříve v Havířově a krátce na to v Orlové snažili dva řidiči vyhnout silniční kontrole. Jejich jízda se jim však nevyplatila.

ilustrační foto

První z řidičů, třiadvacetiletý muž z Albrechtic, krátce před desátou hodinou večer řídil vozidlo VW Passat v Havířově na velkém kruhovém objezdu směrem na ul. Hlavní třída. Hlídkou OHS Karviná byl vyzván k zastavení vozidla, ovšem na výzvu nereagoval a začal hlídce ujíždět směrem na Prostřední Suchou, Horní Suchou a pokračoval do Albrechtic.

 

Vozidlo zastavil na ulici Chotěbuzská, vystoupil z něj a snažil se utéct. Po několika metrech však byl policisty OHS Karviná zadržen. Následně bylo zjištěno, proč se muž snažil kontrole vyhnout. Má v současné době zadržen řidičský průkaz a orientační test na návykové a psychotropní látky vyzněl pozitivně.

Ze svého jednání se bude zodpovídat před správním orgánem.

Druhý z řidičů, čtyřiačtyřicetiletý muž z Orlové, řídil krátce po půlnoci vozidlo Dacia Logan na ulici V Dolíku v Dolní Lutyni. Na výzvu k zastavení zareagoval jako jeho předchůdce a snažil se tedy hlídce uniknout. Po několika minutách jízdy byl zadržen na ul. Lutyňská v Orlové-Lutyni. I tento řidič neměl čisté svědomí. Řídil i přesto, že má v současnosti vysloven zákaz řízení motorových vozidel a také u něj vyzněl orientační test na návykové a psychotropní látky pozitivně. Policisté skutek šetří pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

 

Informoval o tom portál eOrlová, Bc. Miroslav Kolátek
Policie ČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..