Premiér Babiš se vyjádřil k záchraně ZUŠ J. R. Míši

Kauza orlovské ZUŠ J. R. Míši je horkým tématem pro celou Orlovou. Představitelé města i zástupci Petice – Zachování budovy ZUŠ J. R. Míši v Orlové-Porubě bojují již přes dva roky o budoucnost této jedinečné školy, jejíž budově hrozí prodej nebo zbourání. Budova si podle orlovanů zaslouží rekonstrukci, na kterou se léta nebral zřetel, a zanedbaná péče ze strany zřizovatele se na budově podepsala.

Cílem vyjednávání Petičního výboru je přesvědčit současné představitele Kraje, aby nalezlo cestu i prostředky nejen k rekonstrukci, ale také postupné modernizaci školy v současných prostorách. Likvidace této budovy, která by byla již pátou v pořadí je pro Orlovany nepřijatelná.

A protože vyjednávání s Krajem nemá zrovna své kýžené ovoce, padl videodotaz ze strany Drozdík Petr na premiéra Andrej Babiš, který byl v Orlové před volbama právě se současným hejtmanem Ivo Vondrákem a slíbil Orlovanům pomoc. Jaká je reakce premiéra si můžete pustit níže.

Určitě budeme rádi, když si pan premiér najde čas a do Orlové zase zavítá, aby se tato záležitost mohla ještě probrat. Ono to není zájem jednotlivce, či nějaké skupinky lidí, ale celého města. Kolem celé kauzy je spousta nejasností, tajností překroucených informací a mnohdy z toho vyplývá, že se s námi nejedná jako s rovnocenným partnerem.

A vy samozřejmě komentuje a pište co si o tom myslíte. Děkujeme za komentáře a za sdílení mezi přáteli. Jen společně může Orlová měnit věci k lepšímu.

1 komentář

    • Pavlína on 23.1.2018 at 17:19
    • Reakce

    Dobrý den, to je celkem dobrý nápad, Gymnázium bude do posledního místa využité. Zastávky autobusů jsou nedaleko, parkoviště také a v rámci bezpečnosti dětí – no není o čem mluvit. Kdo má osobní zkušenosti s kriminalitou v Orlové 3, dá mi za pravdu. Pavlína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..