Orlované již popáté uklízeli své město

Vážení čtenáři,

minulou sobotu, 7. dubna dopoledne vypukl v pořadí již 5. ročník úklidové, dobrovolnické akce Ukliďme Svět – Ukliďme Česko, který u nás nese název Ukliďme Orlovou.

Troufám si říci, že oproti loňskému roku se nám opět velmi povedla. Minulý rok nám totiž pršelo a to se odrazilo i na finální účasti. Rekord v počtu dobrovolníků, kterých jsme měli ve 3. ročníku 80 se nakonec nekonal, ale i tak si myslím, že 60 dobrovolníků je velmi pěkné číslo – počasí nám přálo a mnohdy jsme se i příjemně zapotili.

Než přejdu k hodnocení letošního ročníku a prozradím ta nejdůležitější čísla, chtěl bych hned v úvodu poděkovat. A to všem, kteří se na této akci podíleli, a to jak už materiálně tak i svou účastí. je to náročná práce a já si Vás všech, kteří si to jedno sobotní dopoledne v roce uděláte čas udělat pro své město něco užitečného, něco, za co můžeme být hrdí a čím posouváme hranice nečinnosti k tomu, že Orlová je a bude městem, které žije!

Velmi mne těší potkávat lidi, kterým záleží na tom, jak to v našem městě vypadá a že dokáží přiložit ruku k dílu. Protože jistě víte, že já zastávám názor, že „Město je obrazem lidí, kteří v něm žijí“ Ještě víc mne těší, když mi pak dobrovolníci řeknou, že si to užili, že je to dobrá akce a že se těší na další ročník, popř . tady padly i názory, že by mohla být akce dvoudenní.

Chtěl bych poděkovat i našim hokejistům, florbalistům, členům orlovské místní organizace Českého červeného kříže  za jejich účast a podporu. Dík patří i Městu Orlová a městské společnosti SMO za finanční a materiální pomoc, bez které by se tato akce neobešla a v poslední řadě také Zdravému městu Orlová, které se postaralo o pitný režim pro děti a gulášovku, kterou nám tentokrát uvařila Orlovská koliba.

Velkým překvapením pro mne letos bylo i to, že se k nám do úklidu zapojili i místní romské děti. Byli rádi, že se ten nepořádek uklízí a poukazovali na to, že se takové věci nedělají, že je to špatně házet do přírody nepořádek. A aby to nebylo jen o úklidu, tak jsme se letos i pobavili. Jak? To můžete kouknout na video níže 🙂

VIDEO

A teď již k číslům. Z celkových 8 lokalit se 60 dobrovolníkům podařilo během 3,5 hodin uklidit 4,83 tun odpadu + několik desítek pneumatik.

Dobrá práce! Díky za to!

 

FOTOGALERIE

Na závěr si dáme pár fotoúlovků z letošní akce.

VIDEO

Zde se můžete podívat, co vše se dá v naší přírodě najít a také na to, jak si s tím hravě dokáží dobrovolníci poradit. Ono to není jen o tom sbírání odpadků, ale umíme si z toho udělat zábavu, protože se vždy sejde dobrá parta lidí. 

Krátké motivační video … třeba do dalšího ročníku. 
[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=cm6fS8QPEkM[/embedyt]

 

Koukněte, co vše lze v našem okolí nalézt … stojí opravdu za to nad tím zapřemýšlet.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=yUDy6-C7JKA[/embedyt]

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..