Přijďte na Den požární bezpečnosti

Příjemné odpoledne,

malé i velké zájemce zvou profesionální hasiči každoročně na Den požární bezpečnosti (DPB), který letos vyšel na dubnový „pátek třináctého“ (13.04.2018) a je tradičně spojen s možností prohlídky moderní techniky a zázemí 21 hasičských stanic HZS Moravskoslezského kraje. Vstup zdarma bude v pátek mít Hasičské muzeum města Ostravy (9-17 hodin). Akci koordinuje v ČR Česká asociace hasičských důstojníků (ČAHD).

Otevřeno bude ve všech okresech Moravskoslezského kraje s malými obměnami od 9 do 16 hodin, v okresech Opava a Bruntál jen do 14 hodin. Pouze jedna ze všech 22 stanic HZS MSK má letos v pátek třináctého „zavřeno“ – Bruntál, a to kvůli pokračujícím stavebním pracím. Letos bude DPB v celé ČR zaměřen na „vzdělání k bezpečnosti“ (např. pro děti, seniory a osoby se specifickými potřebami).

Připraveny jsou ve stanu prevence a jeho okolí ukázky kontejneru nouzového přežití, detektorů signalizující úniky nebezpečných plynů v domácnostech, přenosné hasicí přístroje, evakuační zavazadlo i soutěže pro děti.

okrese Karviná bude na DPB 2018 otevřeno všech 5 stanic HZS MSK – Karviná, Havířov, Orlová, Český Těšín a Bohumín, a to od 8 do 17 hodin. Na všech stanicích budou ukázky hasičské techniky a zázemí stanice. Na stanici Karviná se jako každoročně z důvodu velkého zájmu základních škol v Karviné a okolních obcí uskuteční dny požární bezpečnosti ve dnech 11.4.- 13.4.2018, na tuto akci je předem přihlášeno 15 tříd (cca 450 dětí). Vybraným skupinám dětí budou čteny hasičské pohádky.

Karvinští profesionální hasiči také budou seznamovat návštěvníky své stanice s možnostmi eliminace následků případného požáru, a to např. instalací hlásičů požáru a detektorů plynů.

Jednotky ze všech stanic v ÚO (okrese) Karviná budou rozmisťovat letáky na nástupních plochách pro požární techniku, které jsou často zaplněny automobily, a dále ve špatně přístupných lokalitách, kde je problematická průjezdnost požární techniky.

Informace o ostatních otevřených stanicích si můžete přečíst přímo na webu HZS Moravskoslezského kraje.

 

Informaci portálu eOrlová předal, por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..