Orlovští hasiči se spolu se starostou utkají proti Bohumínu

Kdo bude mít více energie? Zhruba 100 tisíc korun od Nadace ČEZ si mezi sebou rozdělí malí hasiči z Orlové-Poruby a sportovci z DDM Bohumín. Záleží na tom, kdo na Oranžovém kole v sobotu 2. června dopoledne před dětmarovickou elektrárnou „našlape“ více. Šlápnout do pedálů přitom mohou všichni účastníci dne otevřených dveří elektrárny, a sami se rozhodnout, komu svou energii věnují.

Na loňském dni otevřených dveří v Elektrárně Dětmarovice vyšlapali návštěvníci na Oranžovém kole přes 51 000 korun pro DDM Orlová.

„V našem sboru působí 17 dětí a 8 dorostenců, výjezdová jednotka má 22 členů a máme také ženské sportovní družstvo. Výtěžek z Oranžového kola využijeme k nákupu sportovního nářadí, dresů, přileb a opasků – to jsou věci, bez kterých se na soutěžích neobejdeme,“ vysvětlil velitel jednotky SDH Poruba Michal Beňo a dodal: „Cíl naší účasti na charitativní akci v Elektrárně Dětmarovice je jasný: podpořit naše členy a hlavně mladé hasiče, probudit jas v jejich očích a povzbudit je k další chuti do hasičské práce.“

Bohumínští plánují, že si za vysportované peníze nakoupí figuríny na tréning fotbalu, florbalu nebo házené: „Rádi bychom získali alespoň 4 figuríny, aby byl trénink co nejefektivnější. Nafukovací figuríny jsou skvělá věc, děti mohou využít plný čas k tréninku a trenéři si mohou připravit nová a ještě zábavnější cvičení,“ řekl ředitel DDM Bohumín Ondřej Veselý.

Kromě charitativního „šlapání“ chystá ČEZ pro návštěvníky spoustu zábavy pro malé i velké, představení projektu skleníků v Dolní Lutyni včetně ochutnávky rajčat z farmy, kterou NWT provozuje na Slovensku, a hlavně exkurze v elektrárně, kde vysvětlí, jak se elektrárna vyrovnala s následky požáru a jaká je její další perspektiva. Program před elektrárnou začíná v 9 hodin, prohlídky startují už o hodinu dříve.

 

o akci informoval portál eOrlová,
tiskový mluvčí ČEZ, Vladislav SOBOL

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..