Orlovští rybáři zvou děti na rybářské závody

Hezké odpoledne,

místní orlovští rybáři v letošním roce uspořádali 2 rybářské závody pro děti, které se konaly na orlovském balatonu. Právě ty se podařilo získat po dlouhých tahanicích rybářům zpět minulý rok v únoru. Po náročných úklidových pracích a přípravách mohly rybníky opět sloužit nejen místním rybářům, ale také dětem.

Založit kroužek pro děti, který by se věnoval rybaření tu panoval dlouho, ale organizační důvody tento sen posouvaly.  Rybářský kroužek navštěvují děti ve věku od 7. – 15. let. „Mladí rybáři se scházejí každý rok od ledna do dubna a to pravidelně každou sobotu v sídle MO Orlová.“  prozradil René Šmotek, vedoucí kroužku

Děti se v kroužku seznamují s pravidly rybaření dle Rybářského řádu (povinná výbava rybáře, složení udice, navazování háčků, kolik ryb si můžou v jeden den ponechat, povolené lovné míry ryb, apod.). Především však je vedeme k ohleduplnému chování u vody a k přírodě vůbec. V rybářském kroužku se také musí naučit poznávat téměř všechny druhy ryb žijících v našich vodách. “ doplňuje Šmotek

Jelikož MO Orlová disponuje hned u svého sídla revírem, který je určen pouze pro děti, mají děti v kroužku možnost si vyzkoušet také nahazování s udicí na plavanou i položenou. Na tomto revíru si děti z rybářského kroužku, ještě bez povolenky, mohou ověřit svůj rybářský um na Dětských rybářských závodech, které pravidelně pořádá MO Orlová.

V dubnu, kdy už se kroužek chýlí ke konci, děti skládají závěrečnou zkoušku formou testu a poznávání ryb. Po úspěšném složení této zkoušky dostanou děti povolenku k lovu ryb na příslušný rok a sami mohou chodit k vodě oddávat se jednomu z nejkrásnějších sportů, jež se jmenuje Sportovní rybolov.

Kroužek není sportovním družstvem, které by jezdilo po soutěžích v Rybolovné technice a Lovu ryb udicí. Bude-li však zájem ze strany rybářských dětí a mládeže, je výbor MO ČRS Orlová připraven vznik takového závodního družstva podpoří.

 

Závěrem 

Závěrem si Vás dovolíme pozvat na poslední letošní dětské rybářské závody, které se uskuteční. v sobotu 1. září a to opět v revíru Balaton. Přijďte si zazávodit, seznámit se s báječnou atmosférou místní přírody. A a bychom Vás nějak nalákali, tak pro Vás máme ukázku z toho posledního dětského závodu.

DROZDÍK Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..