Další dealeři drog za mřížemi

Hezké odpoledne,

kriminalisté  z TOXI týmu v minulých dnech na Karvinsku opět zatýkali. Za mřížemi tentokrát skončili dva muži  ve věku 25 a 33 let z Karviné a jedna žena z Bohumína.

U mladšího pachatele (25) usnesení zahrnuje zločin nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Starší muž (33) ze dvojice je obviněn ze spáchání pomoci ke zločinu a pro přečin nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.


Mladšímu muži bylo prokázáno, že nejméně od loňského léta do svého zadržení v desítkách případech vyráběl drogu pervitin. Po výrobě drogu prodával různým osobám, a takto získal nejméně sto tisíc korun.

Jeho komplic při výrobě drogy pomáhal, i když si byl vědom svého protiprávního jednání. Vyrobenou drogu prodával, samotnou výrobu pomáhal maskovat. V bytě, kde „vařili“ sestrojil zařízení na odtah zápachu.

U důvodně podezřelého (25) bylo soudem rouhodnuto o vazebním stíhání. Muž je ohrožen trestem odnětím svobody na dvě léta až deset let.

Starší důvodně podezřelý (33) byl propuštěn na svobodu. V jeho případě zákon stanoví trest odnětím svobody na jeden rok až pět let.

V Bohumíně byla zadržena 37letá žena, která byla obviněna ze spáchání deliktu drogové kriminality.
Komisař proti ženě zahájil trestní stíhání a obvinil ji ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za vinu je jí kladeno, že několik měsíců prodávala drogu pervitin. V minulosti žena byl již několikrát soudně trestána za majetkovou trestnou činnosti. V současnosti je ohrožena trestem odnětím svobody na jeden rok až pět let.

 

Informaci portálu poskytla komisařka por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..