Včerejší dopravní nehoda u Orlové skončila tragicky

17.7.2019 0 Od DROZDÍK Petr

Nehoda se odehrála krátce před sedmou hodinou ranní na ulici Ostravská, na čtyřproudové komunikaci, před vjezdem do obce Orlová. Zde se za dosud nevyjasněných okolností střetla 3 osobní vozidla a jedno nákladní. Následkem tohoto střetu zemřela osmačtyřicetiletá žena a 5 dalších účastníků nehody bylo zraněno.

Příčiny dopravní nehody zatím nejsou známy a budou předmětem znaleckého zkoumání“ napsal v prohlášení Bc. Miroslav Kolátek, Policie ČR.

dav

U nehody zasahovalo celkem 7 týmů zdravotnické záchranné služby. Operátoři ZZS MSK byli o nehodě informováni dvanáct minut před sedmou hodinou. Na místo ihned vyjely posádky ze základen záchranné služby v Orlové, Karviné, Havířově a vzlétl i vrtulník LZS z Ostravy. Na místě pracovali tři lékařské a čtyři zdravotnické týmy.

Záchranáři měli v péči celkem šest osob:Osmačtyřicetiletá žena zůstala zaklíněna v havarovaném vozidle, kde ji poskytoval první pomoc svědek události. Postižená nejevila známky života. Záchranáři pokračovali v započaté resuscitaci za pomoci přístrojové techniky a léků. Mnohočetná poranění, která utrpěla, však nebyla slučitelná se životem a na místě jim podlehla. Lékař ZZS musel konstatovat smrt pacientky.

Sedmadvacetiletý muž byl po vyproštění hasiči ošetřen s vícečetnými poraněními a ve vážném stavu letecky přepraven do ostravské Fakultní nemocnice.

sdr

O pět let starší muž utrpěl poranění v oblasti trupu. Za pomoci vyprošťovacího rámu byl uložen do vakuové matrace a po podání léků jej tým ZZS transportoval do Městské nemocnice Ostrava.

Do téhož zdravotnického zařízení byl pozemní cestou přepraven také devětadvacetiletý muž, a to s poraněním páteře a pánve. Jeho zranění klasifikovali lékaři ZZS rovněž jako těžké. Další dva pacienti – šestadvacetiletá žena a třicetiletý muž, byli záchranáři ošetřeni se středně vážnými poraněními a poté předáni do další péče chirurgické ambulance karvinské nemocnice.

Doplnil tiskový mluvčí ZZS MSK, PhDr. Lukáš Humpl.

Krátce před sedmou ranní dorazili na místo i hasiči, dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Orlová a Karviná.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hasiči se zaměřili na vyproštění dvou osob (muže a ženy), pak pomáhali s ošetřováním dalších zraněných osob.

Na únik provozních kapalin na silnici hasiči použili nasákavý sorbent. Po zdokumentování nehody hasiči silnici uklidili.Ukončil prohlášení tiskový mluvčí, por. Mgr. Petr Kůdela.