O hudbě s Jakubem Šimečkem

O hudbě s Jakubem Šimečkem

22.8.2019 0 Od DROZDÍK Petr

K Orlové hudba a umění neodmyslitelně patří. Od orlovské zušky počínaje, přes pěvecké sbory, které úspěšně naše město reprezentují, až po samostatné talentované umělce.

Osobně mne velmi těší, že Orlová má tolik úspěchů v oblasti umění a je upřímně škoda, že se o tom moc nemluví.

Poslední článek o jednom takovém – nebo spíš o jedné takové talentované umělkyni vyšel minulý rok v březnu a určitě hádáte správně, byl o Elišce Ruskové, která se probojovala na druhé místo v soutěži SuperStar.

Dnes si představíme jiného orlovského hudebníka.

Včera jsem si přišel popovídat o hudbě s dalším umělcem, a sice Jakubem ŠIMEČKEM. Jakubovi je 34 let a hudbě se věnuje od svých 13 let. Jak sám uvádí, pochází z hudební rodiny, takže k ní neměl opravdu daleko. Jakub začínal na klavír, na který se učil hrát v orlovské ZUŠ J. R. Míši a posléze pak v ZUŠ Bohuslava Martinů v Havířově. Na klavír pak hrál např. v divadelní kapele těšínského divadla. Pak následovala první teenagerská kapela „Šumy&Drumy„, zkoušky v garáži a koncerty pro kamarády a známé.

S časem přibývaly i další hudební zkušenosti a přicházely i další kapely, ve kterých Jakub dodnes působí. V současné době koncertuje např. s kapelou Chickaletta z Frýdku – Místku a s kapelou Jasno, která pochází z Přerova.

Jeho posledním milníkem je první videoklip, ve kterém představil svůj první debutový singl „Jdu, i když to nedávám …“ , který pojednává o příběhu mladé dívky, která žije dvojí život. Videoklip měl premiéru koncem června letošního roku a mne velmi těší, že ho vám, čtenářům, můžeme nyní poskytnout k zhlédnutí.

Jdu, i když to nedávám – Jakub ŠIMEČEK

Závěrem

Mladé lidi je potřeba podporovat, jsou klíčem k naší budoucnosti a rozhodně přispívají k dobré pověsti města, ve kterém působí. Velmi mne těší, že jsem mohl Jakuba Šimečka poznat a že mohu jeho talentu předat dál.

S Jakubem jsme nakousli jednu myšlenku, nebo spíše nápad. Ale dřív než se k němu dostaneme bych Vás chtěl poprosit o vyplnění krátkého dotazníku, který se týká hudby a zábavy v našem městě. A kdo ví … třeba právě tato anketa pomůže realizovat v Orlové něco nového. Anketu můžete vyplnit zde – budeme samozřejmě rádi, když ji pošlete i svým známým.

A na samý závěr dovolte jednu pozvánku na kulturní akci s názvem MUSIC MASTERS, která se uskuteční v areálu Letního kina Orlová dne 20. září od 16:00 do 20:00 hodin. Na akci mimo jiné vystoupí i kapela Chickaletta, ve které Jakub Šimeček působí.

Na festivalu „Music Masters“ dále vystoupí i další interpreti, a sice skupina Střepy, Narcis, Chickaletta, Live like band a několik mladých youtuberů. Připraven bude i bohatý doprovodný program v celém areálu – žonglovací worshop, mobilní nízkoprahové zařízení pro mládež, parkour a další. Na festivalu budou odměněni také vítězové výtvarné soutěže „Léto v Orlové“, do kterého se zapojily čtyři základní školy.

Vstup je ZDARMA, takže neváhejte a určitě přijďte.