Řidič za šera přehlédl chodce.

V neděli 10. listopadu navečer se na ulici Slezská v Orlové – Porubě stala vážná dopravní nehoda mezi osobním vozidlem a chodcem. Dle Zdravotnické záchranné služby byl sražený muž (54 let) po střetu při vědomí a s poraněním hlavy a horních končetin následně předán do péče v karvinské nemocnici.

Dle dosavadního šetření nehody je na vině řidič osobního vozidla, který omezil či ohrozil chodce, který přecházel po přechodu pro chodce.

V těchto dnech je zapotřebí dbát zvýšené opatrnosti jak při jízdě vozidlem, tak také při přecházení vozovky. Velmi častým nešvarem je zlozvyk přecházení mimo vyznačené a osvětlené přechody pro chodce a nepřizpůsobení jízdy klimatickým podmínkám. Počasí je v tomto podzimním čase velmi rychle proměnlivé a místy se můžeme náhle setkat s velmi sníženou viditelností.

Chodci by měli zejména používat reflexní prvky a užít pouze vyznačených přechodů pro chodce. Zejména rodiče by měli poučit své děti o důležitosti této prevence. Nedělní nehoda se obešla bez vážnějších důsledků, ale příště to může dopadnout jinak.

Myslete na to vždy, když budete přecházet vozovku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..