Policie pátrá po muži, který v Karviné přepadl večerku

V závěru loňského roku došlo v okresu Karviná k loupežnému přepadení obsluhy večerky a krádeže finanční hotovosti. K tomuto činu došlo dne 28. prosince 2019 kolem 21:15 hodin, kdy dosud neznámý a maskovaný pachatel vstoupil do objektu potravin v době, co se obsluha v prodejně nacházela sama.

Ihned u vstupu na ni namířil zbraň se slovy “Peníze“ a pokynul zbraní směrem ke kase. Po otevření pokladny z ní odcizil veškeré bankovky. Jelikož pachatel nebyl zřejmě s výši finanční hotovostí v pokladně spokojen, sdělil prodavačce, že je to málo. Ta mu ukázala další místo pod pultem, odkud odcizil zde uložené peníze a z prodejny utekl i s několika tisíci korunami.

Dle vyjádření prodavačky se mělo jednat o muže vyšší mohutnější postavy, byl maskován kuklou s otvory na oči a ústa, na nohou měl obuty černé sportovní tenisky. Ke zbrani uvedla, že se mělo jednat o krátkou střelnou zbraň s největší pravděpodobností stříbrné barvy.

Karvinští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu loupež, za což může být pachatel potrestán trestem odnětí svobody v délce od 2 do 10 let.

Policie České republiky tímto žádá občany, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace k totožnosti muže z přiloženého videozáznamu a fotografií, aby se obrátili na linku 158 či sdělili informace osobně na nejbližší policejní služebnu.

informace portálu eOrlová poskytla
nprap. Karolína Bělunková
vrchní inspektor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..