Lidé se vrací k investicím do nemovitostí – tvrdí TArealitka

„Koronakrize“ trvá už více jak rok a působí problémy celé naší ekonomice. Týká se to ale i realitních společností? Jak v této dnešní těžké době fungují realitky, prodávají se byty? Stoupá nebo klesá jejich cena na trhu? Na to jsme se ptali zástupce nově vzniklé realitní společnosti TArealitka, která působí nejen v Orlové.

  1. Kdy a jak vlastně společnost TArealitka vznikla? Co bylo takovým impulsem pro to, založit novou realitní společnost?

Naše společnost TArealitka vznikla 1. 6. 2020, ale plány a kroky k založení naší společnosti jsme zahájili již na začátku roku 2020. Po dlouholetých zkušenostech s budováním a vedením jiných realitních kanceláří, ať už menších či těch větších, jsme načerpali mnoho pozitivních i negativních poznatků v jejich fungování, a také služby a zázemí, které nabízejí svým makléřům. Díky tomuto přesně víme, co chceme našim makléřům nabídnout a poskytnout, aby byly v naší společnosti spokojení a úspěšní. Bylo to pro nás tedy impulsem k založení nové, odlišné a moderní realitní kanceláře, kdy jsme se rozhodli pracovat s nejmodernějšími technologiemi na trhu. Jako jedna z mála realitních kanceláří používáme náš vlastní interní systém. Odprostili jsme se od veškerých poplatků vůči našim makléřům. Také máme svůj vlastní tým call centra, back office, právní oddělení, jedinečný systém školení atd. Naše vize je ukazovat ostatním směr, kudy se má naše služba ubírat.

  1. Kde všude realitka působí? Kde nabízí své služby?

Naše hlavní působnost je v Moravskoslezském kraji, kde máme také naši centrálu, a Olomouckém kraji. Pro letošní rok 2021 je naplánováno otevření dalších poboček v Moravskoslezském kraji a také rozšíření naší působnosti do Jihomoravského kraje a Středních Čech. Naše expanze je plánována postupně, dáváme přednost kvalitě před kvantitou.

  1. Nejen v ČR, ale převážně v našem kraji máme poměrně dost realitních kanceláří či samostatných makléřů. Čím je ta vaše výjimečná? Jiná? Proč by si měli klienti vybrat právě vaše služby a ne od konkurence?

Naši společnost vystihuje již naše firemní logo s hesly – NEMOVITOSTI – LIDSKY – POCTIVĚ. Právě na lidský a poctivý přístup ke klientovi klademe ten hlavní důraz. Nechceme jít cestou naškrobeného brandu a ohromovat množstvím makléřů, ale především kvalitou poskytované služby klientovi. Jsme tým lidí, kteří své práci rozumí a dělají ji rádi, a každou nemovitost

řešíme individuálně.

  1. Koronavirová krize poměrně znatelně postihla naši ekonomiku, jak ovlivnila trh s realitami? Myslíte, že bude bydlení dostupnější nebo naopak?

Dle našich posledních firemních statistik nevnímáme pokles prodejů či pronájmů nemovitostí, naopak evidujeme v našem regionu vyšší poptávku ze strany investorů, kteří mají zájem převážně o byty k investici. Na základě toho tedy v této době vnímáme příležitost k investování právě do nemovitostí jako nejjistější. Spolupracujeme s investory z celé ČR. Nestabilita ekonomiky sráží cenu akcií a jiných komodit směrem dolů. Proto se lidé vracejí ke tradiční investici a to je investice do ,,cihly“.

  1. Zkusme být teď ještě konkrétnější. Karvinsko čeká útlum těžby. Patrně ne všichni budou mít to štěstí, že získají novou práci za stejných platových podmínek. Jaký to podle Vás bude mít dopad na trh s realitami?

Co se týče útlumu těžby, tak k této situaci samozřejmě nedojde ze dne na den. Uzavření šachet je naplánováno v určitých časových osách. Dnes bohužel nejsme schopni odhadnout i v souvislosti s aktuální koronavirovou situací, jaký to bude mít dopad. Víme, že pro zmírnění dopadů útlumu těžby v našem regionu, zde bude velká finanční podpora pro vytvoření nových pracovních míst pro lidi, kterých se tento útlum dotkne, a tím se jim zajistí příjem. Proto se domníváme, že dopad na realitní trh bude minimální. Když se podíváte na cenovou mapu v celé ČR, je náš region, co se týče cen nemovitostí příznivý k lidem, kteří zde chtějí žít.

Touto cestou nabízíme nejen naše realitní služby jako jsou zprostředkování prodeje a nájmu nemovitostí, správa nemovitostí, tržní ocenění nemovitostí, zajištění financování nemovitostí, pomoc v zadlužení, ale také nabízíme lidem pracovní příležitost u naší společnosti či spolupráci formou Tipaře. Více informací na www.tarealitka.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..