V úterý začína třídenní odstávka teplé vody pro Orlovou

Společnost ČEZ Teplárenská přeruší v souvislosti s tradiční letní údržbou dodávku teplé vody do Orlové a Bohumína od úterý 25. do čtvrtku 27. července, další odstávka bude následovat od 3. do 5. srpna. Energetici udělají maximum, aby se jim podařilo práce ukončit co nejdříve.

„V rámci odstávek proběhnou veškeré opravy, revize a údržbové práce, diagnostika technického stavu horkovodů a teplovodů, kontroly výměníkových stanic, případně výměny dosluhujících armatur a další nezbytné práce, abychom byli dobře připraveni na zimu,“ vysvětlil technický ředitel ČEZ Teplárenské David Bauer.

Ukončená topná sezona 2022/23 trvala na severu Moravy celkem 246 dní. Dodávky tepla od září 2022 do května 2323 meziročně klesly, hlavním důvodem jsou úspory na straně zákazníků.

Přestože byla uplynulá topná sezona delší, dodávky tepla byly nižší. „Pokud jsme očistili pokles dodávek tepla o vliv počasí, tak jsme se dostali na úsporu ze strany zákazníků ve výši 5 %,“ upřesnila ředitelka pro obchod a strategii ČEZ Teplárenské Šárka Vinklerová. Jako každoročně  jsou termíny letních odstávek ve všech regionech, kde ČEZ Teplárenská působí, zveřejněny na webových stránkách společnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..