Za české barvy na Double Deca Continuous ve Švýcarsku bojuje železný Tarča ze Studénky

Je odstartováno! Prozatím 10násobný Ironman Jurij Tarča ve švýcarském městě Buchs v údolí Rýna St. Gallen zahájil spolu s ostatními závodniky z celého Světa boj o titul 20násobného Ironmana.

Double Deca Ultratriatlon varianty Continuous sčítá 4 520 kilometrů, což odpovídá 20 násobku triatlonu. Disciplíny jsou absolvovány najednou. Začíná se 76 kilometry plavání, následuje 3 600 kilometrů jízdy na kole a nakonec dvacetinásobný marathon, což je 844 kilometrů běhu. Limit pro dokončení závodu je 30 dnů. Spolu s 9 muži a 4 ženami, kteří se sjedou z různých koutů světa, zkusí Jurij Tarča ze Studénky pokořit cíle, které se jeví téměř nemožné.

Pokračovat ve čtení: Za české barvy na Double Deca Continuous ve Švýcarsku bojuje železný Tarča ze Studénky

První závod rozsahu 20násobného triatlonu startoval poprvé v Mexiku v roce 1998. Od té doby proběhly další 3 podobné závody a jen 18 závodníkům z celého světa se podařilo závod dokončit.

Už loni Jurij Tarča přesvědčil, že hranice, kterou může zdolat silná mysl a vytrénované lidské tělo, se stále posouvá. Dokázal, o čem léta snil. Přibližně před rokem získal ve Švýcarsku titul 10násobného Ironmana. Uplaval 38 km, ujel 1 800 km na kole a 422 km uběhl. Do Česka se vrátil s vírou, že své cíle ještě posune. Věděl, že pokud zlepší své zázemí při závodu, které ani zdaleka nebylo na profesionální úrovni a připraví se ještě lépe na počasí, zvládne víc.

Teď můžeme sledovat, zda se Jurij Tarča zapíše do dějin Světového poháru IUTA 2023 a ve svých 54 letech se stane prvním 20násobným Ironmanem Česka!

S Jurijem Tarcou se mohli orlované potkat osobně loni na prvním ročníku charitativních běhu pro Nadační fond Muži proti rakovině – Orlovský MOVEMBER RUN, který se bude konat i letos, první víkend v listopadu. Zda-li přijde běhat i Jurij, se necháme překvapit.

Aktuální informace můžete spolu s námi sledovat na jeho Facebooku a Intagramu.

Tiskovou zprávu portálu eOrlová zaslala Eva Loskotová

Petr Drozdík

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..