Ministerstvo kultury rozdá vouchery pro malé a střední podniky.

Ministerstvo kultury rozdá vouchery pro malé a střední podniky.

15.1.2024 0 Od DROZDÍK Petr

Kreativní vouchery jsou nástrojem, který pomáhá řešit nedostatečnou provázanost mezi malými a středními podniky a kulturními a kreativními odvětvími. Kreativní řešení nebo zefektivnění prezentace, vzhledu i funkčnosti produktu, procesu nebo služby žadatele směrem k jeho klientům zvyšuje přidanou hodnotu produktů a služeb a přináší pozitivní dopady na podnikání týkající se např. oslovení nového segmentu klientů.“ uvádí webový portál Kreativní vouchery,

Dotační výzva Kreativní vouchery II pro rok 2024 bude vyhlášena dne 15. ledna 2024. Příjem žádostí bude v Dotačním portálu Ministerstvo kultury České republiky otevřen dne 1. února 2024 od 12 hodin a bude ukoncen 29. Února. Kreativní vouchery lze čerpat např. na Marketing, kreativní strategie a řešení, Produktový, průmyslový design, Sociální média, Audiovizuální, Umění, zábavu, apod.

Čerpat nelze např. na: provozní výdaje teambuildingy, relax roomy, investiční výdaje, vybavení interiéru, návrhy interiérů a exteriérů, apod. Všechna specifika vcetne podminek dotacniho titulu naleznete přímo na webovém portálu Kreativní vouchery.

Seminář pro žadatele se bude konat dne 26. 1. 2024 od 10:00. Zájemci o seminář se mohou připojit přes tento odkaz. Konzultace jsou možné v pondělky – pátky v čase: 9 – 11hod. Nebo telefonicky na číslech: 257 085 394 a informační lince: 702 010 485. Zda bude nějaký workshop i našem regionu zjišťujeme.

Pokud budeme mít další informace, článek aktualizujeme. Věříme, že tato informace někomu z Orlové pomůže. Bohužel, první výzvu na podnikatelské Vouchery v hodnotě 500 tis., které rozdaval Moravskoslezský kraj z Fondu Spravedlivá transformace jsme nezaregistroval a nikdo náš portál neinformoval.

Edit: omlouváme se za tiskovou chybu při prvním zveřejnění. Došlo k záměně administrátora dotační výzvy Kreativní vouchery, které nerozdává Moravskoslezský kraj, jak bylo uvedeno, ale Ministerstvo kultury.

Petr Drozdík, šéfredaktor