Házená v Orlové opět ožívá a legendární TJ METEOR Orlová připravuje turnaj

Jak jsme Vás již před týdnem informovali, na půdu Orlovské házené se připravuje opět vkročit legendární tým TJ METEOR Orlová, který se rozhodl po více než 5leté pauze ukázat, že kvalitní sport ještě umí.

eOrlová, jako mediální partner připravovaného Turnaje mužů v házené a Mistrovského utkání 3. ligy házené, přípravy sleduje a bude Vám pravidelně přinášet čerstvé informace.

Mistrovské utkání 3. liga házen. Legendární TJ METEOR Orlová vs. SOKOL Krmelín.

Mistrovské utkání 3. liga házené. Legendární TJ METEOR Orlová vs. SOKOL Krmelín.

Dnes jsme si pro Vás připravili rozhovor s Jiřím Brdou – organizátorem týmu TJ METEOR a ptali jsme se především jak, probíhají přípravy na turnaj a jak vidí svůj comeback.

 

1)     Kdy jste přišli s nápadem uspořádat Turnaj a proč zrovna TJ SOKOL Klimkovice a Trnávka ?

Nápad uspořádat Turnaj nás napadl hned, jak jsme s partou cítili, že opravdu chceme věnovat házené více času, že zájem hrát opět házenou roste. Takový přípravný turnaj je vždy dobrý před začátkem sezóny, jelikož jak jsem dříve uvedl Orlovská házená se po několika letech vrací zpět na scénu.

Co se týče mužů, chlapi mají možnost se lépe sehrát, vyzkoušet různé taktiky a taky zahrát proti týmům,  se kterými se normálně potkáváme v soutěžích.  TJ SOKOL KLIMKOVICE  a SOKOL TRNÁVKA jsme pro tento přípravný Turnaj vybrali zcela náhodně, považujeme to za dobrou přípravu. V této akci nejde o body, ale i tak tuto příležitost nebereme na lehkou váhu.

 

2)     Vidíte v TJ SOKOL Klimkovice a TJ SOKOL Trnávka  silného soupeře? Předpokládám, že půjde o stabilní týmy, které nemají za sebou takovou pauzu jako vy.

Ano vidíme, ale v naší situaci je teď pro nás jakýkoliv tým silný soupeř už jenom z důvodu, že my jsme se daly po několika letech opět dohromady. Dlouhá odmlka v zápasech je samozřejmě znát na naší fyzičce a sehranosti, věřím, že vše vypilujeme do začátku soutěže. I z těchto důvodů hrajeme jarní soutěž mimo tabulku. Do plné soutěže hodláme vstoupit přibližně na podzim tohoto roku, do té doby budeme stále ve stavu přípravky. Neznamená to však, že budeme ostatním soupeřům situaci ulehčovat – ba naopak. Základem týmu je starý kádr mužů, ale dáváme příležitost i mladým talentům, kteří mají zájem hrát kvalitní házenou.

 

3)    Jak vypadají přípravy na turnaj, co se tréninku a organizace týče ?

Přípravy na Turnaj i Mistrovský zápas jsou v plném proudu. Na tréninku makají chlapi velmi tvrdě a poctivě a je opravdu vidět, že to myslí s comebackem vážně. Ve sportovní hale orlovského Gymnázia se našemu týmu podařilo vyjednat jen pár hodin na tréninky. Není to dle našich představ, ale využíváme každou volnou hodinu na tvrdý trénink.

Organizace turnaje je již téměř připravená. Velký dík patří především klukům, většina z nich má rodiny, děti, a tréninku se věnují po příchodu z práce, mění si směny, aby využili co nejvíce pro společný trénink. Ti mladší zase po škole. Věnují svůj čas, aby na sobě makali a za to jim děkuji.  Sám mám rodinu, takže vím, že to není jednoduché. Vlastně, dík patří i jejich manželkám a partnerkám, které jim vyjadřují podporu.

 

4)    Vyjádřilo podporu i Město Orlová? Ať už finanční, či jinou?

Na tohle téma se velmi těžce odpovídá. Házená v Orlové není zase na takové úrovni , aby mělo město větší zájem. Je to dlouholetý problém , ale pevně věřím, že pokud se dostaví výsledky, tak se situace může změnit.

 

5)    Prozradíte kdo Vás trénuje a připravuje na zápas ?

Trénuje nás trenér Maláč a samozřejmě i starší chlapi, kteří hráli několik let se zapojují do společného tréninku a pomáhají především mladým hráčům se zlepšit. Zkoušíme různé nápady, taktiky, a zaměřujeme se také na fyzičku.

 

6)    Na co se mohou hosté a fanoušci těšit, co je čeká a nemine ?

Rád bych pozval nejen fanoušky házené, ale i všechny ostatní, jejich přátele s rodinami, aby se přišli podívat a užít si skvělé sportovní dopoledne. Doufám, že se jim Turnaj i Mistrovský zápas budou líbit a že přitáhneme nejednoho dalšího fanouška tohoto krásného sportu.

 

za TJ METEOR Orlová                                                                     za eOrlová
BRDA Jiří                                                                                           DROZDÍK Petr

 

Turnaj házené v Orlové

Turnaj házené v Orlové

2 komentáře

  1. Zajímavej rozhovor. Palec nahoru…

    1. Děkujeme,
      pevně věříme, že se nám podaří zviditelnit legendární orlovskou házenou a přilákat davy fanoušků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..