Vyjádření odboru rozvoje a investic k rekonstrukci letního koupaliště

Již delší dobu se snažíme zjistit pro Vás informace týkající se plánované rekonstrukce letního koupaliště v Orlové.

Pravda, je to již delší dobu a neustále naši redakci zahlcujete svými dotazy, které si žádají jediné „Kdy bude letní koupaliště opět provozu schopné a jak bude vypadat.

Letní koupaliště Orlová ... otevření možno v roce 2014Jsme velmi rádi, že projevujete zájem o rozvoj našeho města.

Zkoušeli jsme se ptát na tiskovém oddělení města několikrát, ale odpověď jsme nikdy neobdrželi. Proto jsme se rozhodli napsat přímo panu starostovi města Orlová, a požádali jsme jej, zda by nám poskytl pár informací.

Ve středu jsme obdrželi odpověď od vedoucího odboru rozvoje a investic města Orlová, pana Ing. Petra Bury, který nám v zastoupení pana starosty podal následující odpověď:

 

Na váš dotaz adresovaný starostovi Města Orlové MUDr. Jiřímu Michalíkovi ohledně letního koupaliště vám odpovídám následující:

V roce 2010 byla zpracována studie pro stavbu „Rekonstrukce letního koupaliště Orlová – Lutyně“. Do rozpočtu města na rok 2013 byly schváleny finanční prostředky na zpracování projektové dokumentace na vybudování sportovně relaxačního areálu – letní koupaliště na základě této studie. Rada města koncem roku 2012 zřídila hodnotící komisi pro veřejnou zakázku „Zpracování PD na vybudování sportovně relaxačního areálu – letní koupaliště“. Komise na svém jednání v lednu 2013 při posuzování zadávacích podmínek rozhodla o zadání zpracování ekonomické rozvahy budoucího provozování letního koupaliště v Orlové. Předpoklad zpracování této rozvahy je březen 2013. Následně komise doporučí radě města další postup při zpracování projektové dokumentace. Poté po zařazení potřebných finančních prostředků na realizaci akce bude vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele.

K vaší otázce týkající se zapojení občanů do případných návrhů rekonstrukce, vám sděluji, že toto neplánujeme. Budoucí podoba rekonstruovaného koupaliště bude vycházet ze zpracované studie a bude plně v kompetenci vybraného projektanta. Na odboru rozvoje a investic probíhají pravidelně tzv. výrobní výbory, kde projektant předkládá průběžně výsledky své práce na projektu.

V případě dalších dotazů o postupu akce se můžete obrátit přímo na mne osobně nebo telefonicky.

S pozdravem

Petr Bura
vedoucí odboru rozvoje a investic

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..