Oslavy svátku horníků vypuknou již tuto sobotu !

Oslavy svátku horníků vypuknou již tuto sobotu !

7.9.2015 0 Od DROZDÍK Petr

logo_nadace_OKDPestrý program je v rámci Hornických slavností OKD 12. září 2015 připraven nejenom pro dospělé, ale rovněž i pro dětské návštěvníky. Během akce, kterou společnost OKD tradičně organizuje ve spolupráci s Nadací OKD a partnery v parku Boženy Němcové v Karviné, bude speciálně pro tuto věkovou kategorii přímo naproti hlavního pódia připravena celá řada různých atrakcí.
Hornickými slavnostmi chceme našim zaměstnancům a jejich rodinám poděkovat za jejich celoroční práci. Proto jsme se rozhodli, že program připravíme pro všechny věkové kategorie včetně dětí a samozřejmě pozveme i nejširší veřejnost z okolních hornických měst, aby společně s námi hornický svátek oslavila“, uvedl personální ředitel OKD Jan Jurášek.

Neziskové organizace spolupracující s Nadací OKD například vytvoří jednotlivá stanoviště na soutěžní cestě po „nadačním městečku, ve kterých děti budou plnit jednoduché a zábavné úkoly o drobné dárky. V tomto areálu se rovněž mohou povozit na oblíbených ponících, navštívit laserovou střelnici nebo skákací hrad a zasoutěžit si o zajímavé ceny za namalování nejhezčího obrázku z hornického prostředí.  Stejně jako v minulých letech si i letos budou moci nechat pomalovat svůj obličej. Speciální program s ukázkami techniky a soutěžemi si pro děti připravili taky dobrovolní hasiči nebo záchranáři z Hlavní báňské záchranné stanice z Ostravy – Radvanic. „Velkou bublinovou atrakcí“ pro malé i velké bude bezesporu představení Cirkusu trochu jinak.

Ze sportovních aktivit bude pro návštěvníky hornických slavností připraven stolní fotbálek nebo hokej. Malí sportovní nadšenci si rovněž budou moct vyzkoušet základy rugby, karate nebo stolního tenisu.

hornicke_slavnosti_2015

Speciální tréninkovou jednotku pro zájemce připraví i fotbalisté z MFK OKD Karviná. Mezi návštěvníky dorazí nejstarší dorostenci a mládežničtí reprezentanti v čele s Ondřejem Lingrem. Ten má za sebou mimo jiné květnové ME v Bulharsku či pár dnů starý úspěch na výborně obsazeném Memoriálu Václava Ježka, který společně se svými spoluhráči opanoval. Kromě Lingra přijde také brankář Jiří Ciupa a záložník Martin Berešík. „Těším se, že se ukážeme lidem. Vždyť fotbal hrajeme pro ně. Aspoň nás blíže poznají.“ těší se Ciupa. A jaký si připravili program? Trénink nanečisto obsahující žonglování, střelbu na přesnost a ukázka fotbálku pod vedením zkušeného trenéra, který se v klubu stará úplně o ty nejmenší členy, Michaela Klose. Od 15 hodin a 30 minut se následně uskuteční autogramiáda fotbalistů.

Jen pro úplnost připomeňme, že souběžně se slavnostmi v Karviné OKD a.s. pořádá speciální program taky ve Staříči.

Důlní závod 3 (bývalý Důl Paskov) zahájí oslavy hornického svátku o den dříve – už v pátek 11. září ráno pietním aktem s připomenutím památky těch, kteří zemřeli při výkonu práce v hornictví. Kytice budou položeny u pamětních desek v lokalitách Staříč a Chlebovice. V poledne zároveň vedení závodu ocení vybrané zaměstnance. Slavnostní den na fotbalovém hřišti ve Staříči pak začne v sobotu 12. září o půl třetí vystoupením skupiny Argema, představí se také Roman Vojtek a skupina Traktor. Vrchol programu letos obstarají tři revivalové kapely – Scorpions revival, Kabát revival a AC/DC revival.

V následujících dnech bude pro zaměstnance dolu připravena řada sportovních akcí například v nohejbale, tenisu, beach volejbalu, fotbalu, badmintonu nebo bowlingu.

Na tradice nesmíme zapomínat, protože pro hornictví jsou mimořádně důležité a pomáhají udržovat v paměti kořeny této krásné, ale tvrdé a náročné práce,“ dodává ředitel dolu Zbigniew Janowski.

 

ČASOVÝ HARMONOGRAM OSLAV DNE HORNÍKŮ V PARKU BOŽENY NĚMCOVÉ V KARVINÉ:

11:00 – pietní akt, kladení věnců na Univerzitním náměstí v Karviné
11:30 – průvod krojovaných horníků a hornické kapely kostelu svatého Marka
12:00 – Mše svatá za zesnulé horníky v kostele svatého Marka

 

OKD stage – Park Boženy Němcové (Karviná-Fryštát)


14:00 – 14:45 Elis
15:15 – 16:15 Nebe
16:40 – 18:00 Ahard, Tanja &Ahard
18:30 – 20:00 Vaťák (Kabát revival)
20:45 – 22:45 Tři sestry

 

Nadace OKD stage – amfiteátr letního kina


– mažoretky
– Ostravica
– Permoník
– tanec
– cirkus
– Workout Karviná – cvičení

ODPOLEDNÍ PROGRAM DNE HORNÍKŮ VE STAŘÍČI

14:30 – Argema
15:45 – Roman Vojtek
16:50 – Traktor
18:15 – Scorpions revival
19:45 – Kabát revival
21:00 – AC/DC revival