V Dětmarovické elektrárně se opět pomáhalo pohybem.

logo_nadace_cezTradiční květnový Den otevřených dveří v Elektrárně Dětmarovice spojený s oslavami Dne dětí se nesly i v dobročinném duchu. Na speciálně upravených rotopedech šlapali návštěvníci charitativní akce Nadace ČEZ Pomáhej pohybem live pro Judo Club Orlová a Centrum sociálních služeb v Bohumíně.

Společnými silami vysportovali více než 100 tisíc korun.

Největší černouhelná elektrárna v Česku připravila pestrý zábavný program pro děti i dospělé. Díky kejklířům z Cirkusu trochu jinak i soutěži o nejlepší cirkusový kostým ožila smíchem dětí, které si před branami elektrárny mohly vyzkoušet třeba žonglování, chůzi po laně, točení kruhem neboli hula hoop a další artistické disciplíny. Na odvážlivce čekali vodáci z klubu Posejdon s projížďkou na pramičkách po elektrárenské vodní nádrži, připraveni byli například i místní hasiči s prezentací techniky a samozřejmě také samotná budova Elektrárny Dětmarovice, která své dveře zájemcům o prohlídku provozů otevřela dokořán.

 

Stejně jako v minulých letech se ani letos v Dětmarovicích nezapomnělo na pomoc dobré věci. Přítomná Charitativní akce Nadace ČEZ Pomáhej pohybem live přinesla finanční příspěvek dvěma místním neziskovým organizacím. „Letos jsme vybrali Judo Club Orlová a Centrum sociálních služeb Bohumín. Mile nás překvapil obrovský zájem návštěvníků, kteří vždy na minutu usedali na naše dobročinná kola, aby vlastním pohybem co nejvíce pomohli dobré věci,“ sdělila ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková.

 

Judo Club Orlová z.s. se od roku 2006 věnuje mládežnickému, vrcholovému i rekreačnímu judu a sebeobraně. V posledních letech vzrůstá počet jeho členů, tréninkových hodin i akcí pořádaných vedením a kvalifikovanými trenéry klubu. „V našem klubu trénuje mnoho šikovných a zapálených dětí, které se úspěšně účastní oblastních i celorepublikových turnajů. Rádi bychom všem našim svěřencům pomohli k dalšímu rozvíjení jejich schopností a sportovních dovedností. Výtěžek v hodnotě 50 891 Kč využijeme na rozšíření tréninkového zázemí v podobě nových Tatami žíněnek, sportovních pomůcek a kimon i jako příspěvek na judo-víkendy a soustředění, které pravidelně pořádáme,“ řekl předseda Judo Clubu Orlová Tomáš Heczko.

Starosta Ing. Tomáš Kuča tentokrát „šlapal“ pro Judo club Orlová. ČEZ k vyšlapané částce přidá další a peníze poputují na konto sportovního klubu.

10starosta 9starosta

 

 

 

 

 

 

 

Centrum sociálních služeb Bohumín, p. o. provozuje pět sociálních služeb, jejichž prostřednictvím podporuje zhruba tři sta lidí v nepříznivé životní situaci. Jednou z nich je provoz Domova pro seniory, který pomáhá lidem v pokročilém věku se sníženou soběstačností ve všech složkách běžného života. Svým klientům napomáhá i v aktivním způsobu trávení volného času, interakci s vlastní rodinou a dalších činnostech vedoucích k udržování jejich fyzické i psychické pohody. „Výtěžek z akce Pomáhej pohybem v hodnotě 50 375 Kč využijeme právě pro náš Domov pro seniory. Klientům s omezenou schopností pohybu v prostoru z něj budeme moci pořídit čtyřkolové vysoké chodítko, ze zbytku plánujeme uhradit nákup aktivních antidekubitních matrací,“ uvedla vedoucí Domova pro seniory CSSB Katrin Mitopulu.

Vladislav SOBOL, mluvčí skupiny ČEZ

 

Kontakty:

 

Nadace ČEZ                                                       Skupina ČEZ

Daniel Novák                                                      Vladislav Sobol

Tel: 724 446 611                                                Tel: 725 595 417

daniel.novak01@cez.cz                                   vladislav.sobol@cez.cz

 

Judo Club Orlová                                              CSS Bohumín

Tomáš Heczko                                                   Katrin Mitopulu

Tel: 773 625 822                                                Tel: 605 717 311

judo.club.orlova@seznam.cz                          mitoupulu.katrin@bohumin.info

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..