Řidič srazil 8 letou dívku.

Vážení čtenáři,

přinášíme podrobnosti včerejší dopravní nehody o které jsme vás informovali kolem půl šesté odpoledne.

Nehoda se stala na dopravní komunikaci Těšínská ve směru z Orlové na Petřvald. Řidič osobního vozu tam srazil osmiletou dívku, kterou musel transportovat vrtulník do Ostravské Fakultní nemocnice.

Podrobnosti k nehodě portálu poskytl tiskový mluvčí zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje, Phdr. Lukáš Humpl.

vrtulnik_lidl_orlovaPřed půl šestou byl operačnímu středisku ZZS nahlášen střet automobilu s dítětem a vážným zraněním. Na místo události ihned vyjela posádka rychlé lékařské pomoci. Do záchrany malé pacientky se zapojil také vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy,

Osmiletá dívka byla po kolizi při vědomí, její strav se však rychle zhoršoval a svědčil pro poranění mozku. Lékaři ZZS museli zajistit její dýchací cesty, nutné bylo připojit dítě k přístrojem řízené ventilaci. Záchranáři naložili krční límec a provedli další opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče. Pacientka byla na heliportu předána na palubu vrtulníku a letecky přepravena na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

 

„Včerejší kolize mezi vozidlem a dítětem na jízdním kole skončila s vážným zraněním dítěte. K nehodě Orl_400pxdošlo asi dvacet minut po sedmnácté hodině na silnici II. třídy v Orlové. Nezletilé dítě jelo ve směru od Rychvaldu. V křižovatce s ulicí Řadová nedalo znamení o změně směru jízdy a najelo do jízdní dráhy osobního vozidla. Řidič (49) osobního vozidla Škoda Octavia i přes prudké brzdění, střetu již nezabránil. Dítě po srážce utrpělo těžká zranění a letecky bylo transportováno do Fakultní nemocnice Ostrava.

Zraněné dítě bylo mladší 10 let a na jízdním kole jelo po komunikaci bez dohledu osoby starší 15 let a nemělo ochranou cyklistickou přílbu.“ 

Doplnila Mgr. por. Zlatuše Viačková, z Policie ČR

 

Apelujeme na rodiče…..chraňte své děti a buďte důslední.

Dohlížejte, aby děti používaly ochranné přílby nejenom na jízdním kole, ale i na kolečkových bruslí či koloběžce.

 

DROZDÍK Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..