Pátou MISS Karvinsko se stala Petra Funioková z Karviné.

Pátou MISS Karvinsko se stala Petra Funioková z Karviné.

2.12.2016 0 Od DROZDÍK Petr

Hezký páteční den přátelé,

včera v podvečer proběhl v Domě kultury Karviná, 5. ročník prestižní soutěže MISS KARVINSKO, ve kterém soutěžilo o novou korunku krásy 16 finalistek.

Finálového galavečera se však nakonec zúčastnilo jen finalistek 14. Dvě ze zdravotních důvodů musely ze soutěže odstoupit. A jak již ředitelka soutěže Lucie DUDÍKOVÁ minule prozradila, všem finalistkám je nad 30 let.

Po úvodním představení, přišla prví disciplína, ve které se finalistky představily společným aerobikem. Po kratičké přestávce, kterou zpestřila módní přehlídka začínajících modelek agentury Passion Fashion následovalo vyhlášení nové MISS Passion Fashion Model 2016, kterou se stala Tereza HANKEOVÁ. Korunku pak obdržela od své předchůdkyně, Nikoly Třaskalíkové.

Volné disciplíny letošních finalistek byly opravdu pestré, velmi poutavé byla např. divadelní představení, které si připravily Bohumila Moroňová (1), Barbora Bartovská či Barbora Peschová (12). O příjemný zážitek se také postarala finalistka s číslem 3. Petra FUNIOKOVÁ, která zazpívala úvodní píseň z filmu Armageddon.
Miriam ALVAREZOVÁ z Orlové si pro porotu i diváky připravila grafické stříkání na plátno.

Hodnocení všech čtrnácti finalistek nebylo opravdu jednoduché, jak uvedla ředitelka soutěže Lucie DUDÍKOVÁ. „Kdybych mohla já hodnotit, tak všechny ženy vyhrají, protože jsou skvělé, báječné a zaslouží si to.“ řekla s dojetím před slavnostním vyhlášením.

 

Kdo se stal novou královnou krásy? 

MISS KARVINSKO Sympatie 2016 vyhrála finalistka s číslem 12. Barbora Peschová z Karviné.
2. vicemiss Karvinsko 2016 se stala Šárka ŠTEINIGEROVÁ s číslem 8
1. vicemiss Karvinsko 2016 se stala Ingrid MATUSZCYKOVÁ se soutěžním číslem 4.
A konečně se dostáváme k nové MISS KARVINSKO 2016, kterou se stala Petra FUNIOKOVÁ z Karviné.

 

Co na MISS KARVINSKO říká bývalá II. vicemiss ČR pro rok 2002, Radka Rosická?

„Na Miss Karvinsko jsem byla poprvé a jsem ráda, že jsem si našla čas na tak pěknou akci. Potěšil mne plný sál a veselá  nálada publika . Měla jsem tu možnost nahlédnout i do zákulisí a tam panovala stejně pozitivní nálada. Mám pocit, že si ten večer užili úplně všichni.“ prozradila Radka své pocity portálu eOrlová.

Radko, měla jste v soutěži nějakou svou favoritku?
Favoritku jsem neměla. Všechny byly skvělé. Maji velký obdiv, že se přihlásily a zkusily něco nového. Je ale pravda, že vítězka soutěže krásně zpívala, to se mi velmi líbilo.“

Co Vás na celé soutěži nejvíce zaujalo?
Těžko říct, celá soutěž byla povedená a to díky organizátorce Lucii Dudíkové, která vše pečlivě a s láskou připravila. Jsem ráda, že její soutěž nemá přísně stanovena kritéria a ženy nejsou omezeny věkem, výškou ani váhou.“

Radko, dovolte mi poslední otázku. Od MISS ČR uběhla nějaká doba a čtenáře určitě zajímá, co aktuálně děláte. Prozradíte nám co aktuálně zaplňuje váš čas?
„Momentálně jsem stále na mateřské a věnuji se rodině, což mne naplňuje.  Jsem vášnivá pekařka, a proto jsem začala péct pro jednu dobrou kavárnu v Klánovicích. Peču z poctivých surovin a jsem šťastná, když hostům chutná.“

 

A co na své vítězství a soutěž říká čerstvá MISS KARVINSKO 2016 Petra Funioková a 1. vicemiss Ingrid MATUSZCYKOVÁ ? 

Co z celé soutěže bylo pro Vás nejtěžší? 
Petra: „Nejtěžší, určitě úvod, představení, to mluvené slovo na začátku.Vše ostatní se dalo zvládnout, každá jsme měli svou volnou disciplínu, takže jsme si byly jisté co děláme, ale to představení hned v úvodu je opravdu to nejtěžší.“
Ingrid: „Tak to je těžká otázka, co bylo nejtěžší? Nevím 🙂 vše bylo nejtěžší, to cvičení, příprava, vše bylo náročné.

My jsme tady slyšeli nádhernou úvodní píseň z filmu Armageddon od skupiny Aerosmith, zpíváte dlouho? 
Zpěvu se věnuji se od svých 17 let, ale moje maminka říká, že „křičím“ již od narození 🙂

Co byste vzkázala ostatním dívkám či ženám, které letos váhaly se do této soutěže přihlásit? 
Ať se určitě přihlásí, je to báječná zkušenosti, mám nové zážitky, přátele. Budu mít na co vzpomínat určitě.

Hodláte nějak své nové zkušenosti, které jste získala v soutěži zúročit do budoucna?
Tak to vůbec netuším, vůbec nevím co příjde. Ale určitě budu dál žit svůj život a pracovat tady v Karviné.“

Co nového jste si z této soutěže odnesla? 
Ingrid: Určitě zkušenosti, nové přátele. Jako jsou to i starosti pochopitelně, ale je to moc hezké.“

 

Závěrem

Než se pustíme do galerie z finálového galavečera, rád bych poděkoval ředitelce soutěže, Lucii DUDÍKOVÉ za pozvání a Kateřině Gieckové za výbornou asistenci při focení.

Rád bych také povzbudil všechny ženy z Orlové, které dosud váhaly se do soutěže zapojit. Zatím se nám do uplynulých ročníků přihlásily jen 3 dívky, což si myslím, že je velká škoda. Orlová má jistě celou řadu nádherných žen a dívek, které by mohly – třeba v 6. ročníku soutěže MISS KARVINSKO naše město krásně reprezentovat. To samé může potvrdit i Miriam ALVAREZOVÁ, která reprezentovala naše město letošní ročník, ostatně, třeba vás ženy namotivuje náš společný rozhovor níže:

alvarezova_02_cutNa základě čeho jste se rozhodla do soutěže MISS KARVINSKO přihlásit?

„Na základe pozvání od ředitelky p. Dudikove který mne zvala už minulý rok. Byla to pro mne výzva.“

Odkud jste se o soutěži dozvěděla?
Od paní Dudíkové.“

Orlová má za dosavadní ročníky soutěže málo žen, které se přihlásily, což je škoda, proč si myslíte že to tak je? Má snad Orlová málo krásných žen?

Možná že se o teto soutěži málo ví a myslím si že v Orlove je spoustu krásných žen. Není důležitý jen vnější krása ale také vnitřní a je mnoho žen který si to neuvědomují.“

Co bylo u Vás v soutěži nejtěžší?
Asi vůbec nejtěžší byla volna disciplína kdy je to časově omezené.“


Co si ze soutěže odnášíte a co byste doporučila všem ženám, které se dosud soutěže bály.
„Ze soutěže si odnáším hezké vzpomínky a spoustu nových přátelství, je úžasné potkat tolik krásných žen které se navzájem podporují a celou dobu drží při sobě.“

 

DROZDÍK Petr

 

FOTOGALERIE

fotogalerie bude ještě v průběhu víkendu doplněna.
Fotografie: KACHNA