Výtluky bude Orlová opravovat postupně až do konce června

Výtluky bude Orlová opravovat postupně až do konce června

5.5.2017 0 Od DROZDÍK Petr

Hezký den,

zima nám – snad – pomalu končí a nastává čas, kdy si mnozí řidiči stěžují na výtluky, které nám komplikují průjezdnost městem. Letošní zima byla opravdu dlouhá a portál zajímalo, jaké škody letošní zima napáchala a jak bude probíhat odstraňování škod na místních komunikacích v Orlové.

Na to jsme se ptali Radima Vengláře z odboru správy majetku a hospodařské správy Města Orlová. Ptali jsme jak dlouho trvají opravy, kde je mohou občané hlásit a jaký je rozpočet na opravy komunikací.

Opravy výtluků na komunikacích probíhají postupně na základě kontroly komunikací, která začíná po zimě: Další kontroly pak probíhají na základě požadavků, které nahlásí sami občané. V současné době probíhá mapování komunikací společně se společností SMO, která v závislosti na počasí zaznamenává výtluky a zařazuje je do plánu oprav.

Rychlost opravy záleží na tom, zda zrovna v tomto místě probíhá oprava již dříve nahlášeného výtluku. Jinak opravy výtluků probíhají po ucelených celcích (např. najednou probíhá oprava výtluků v Porubě, nebo v Horní Lutyni). takže to vychází cca na 14 dnů od nahlášení, ale někdy se oprava výtluků protáhne i na delší dobu, ale to jen výjimečných případech. Letos je to hodně specifické, protože s ohledem na počasí proběhla zatím jen oprava výtluků pro cyklistický závod a „regulérní“ opravy teprve začnou.“ upřesňuje pro portál eOrlová Radim Venglář

 

Předpokládaný termín dokončení oprav výtluků je květen/červen 2017. Občané mohou požadavky na opravu zasílat písemně nebo elektronicky na e-mail: radim.venglar@muor.cz.

Případně mohou občané zasílat i své požadavky na Facebook portálu eOrlová nebo na email: aktualne@eorlova.cz a my je pak hromadně jednou týdně předáme na příslušný odbor. Rádi bychom touto cestou požádali o případné pořízení fotografie a přesné umístění výtluky, aby se oprava nezdržovala. (pozn. redakce)

 

DROZDÍK Petr