Přepadení dvou heren na karvinsku

Přepadení dvou heren na karvinsku

1.4.2019 0 Od DROZDÍK Petr

Nedělní noc byla pro kriminalisty rušná. K prvnímu přepadení došlo kolem deváté hodiny večerní v jedné karvinské herně. Pachatel si nejdříve prostory herny prohlédl a poté odešel. Později se vrátil a na obsluhu vytáhl krátkou střelnou zbraň a žádal peníze. Obsluha v obavě o svůj život, muži vydala několik tisíc na hotovosti.

O několik hodin později došlo k dalšímu přepadení herny, tentokrát v Orlové. Scénář se opakuje a obsluha vydává pachateli v obavě o svůj život několik tisíc na hotovosti. Obě přepadení se obešla bez zranění, celková škoda byla majiteli vyčíslena na bezmála 38 tisíc korun.

ilustrační foto

Ihned po prvním přepadení začalo pátrání po ozbrojeném muži. Policisté sbírali všechny informace a indicie, které by je dovedli k pachateli. Po spáchání druhé loupeže a prvních výsleších, kriminalisté se přikláněli k verzi, že obě přepadení zřejmě spáchal jeden pachatel.

Zhruba o šest hodin později byl zadržen důvodně podezřelý muž, který se během výslechu k přepadením v Karviné i Orlové doznal. Komisař proti 39letému muži z Orlové zahájil trestní stíhání ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže s trestní sazbou odnětí svobody až na deset let.

Během víkendu soud rozhodoval o vazebním stíhání. Obviněný muž s bohatou trestní minulostí bude na soudní jednání čekat ve vazební věznici.

informace portálu eOrlová poskytla,
por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková