Muž v Orlové havaroval, z vozidla mu pomohli kolemjdoucí

Zdravotnická záchranná služba zasahovala dnes, v pondělí 30. listopadu odpoledne, u dopravní nehody na Karvinsku. Havárii osobního vozidla v Orlové, které mělo narazit do plotu, nahlásili svědkové operátorům ZZS před třináctou hodinou. Pomoc poskytovaly pozemní posádky, stejně jako tým letecké záchranné služby.

Šestašedesátiletý muž, který automobil řídil, byl po nehodě z vozidla vytažen svědky události, kteří zahájili poskytování základní první pomoci. Záchranáři po svém příjezdu zjistili, že u postiženého došlo k selhání krevního oběhu. Rozšířenou resuscitací, včetně defibrilačních výbojů, se jim podařilo obnovit pravidelnou srdeční činnost a pacient dokonce nabyl vědomí. Následně však přes veškerou péči opakovaně došlo k dalším selháním oběhu a opakovaným resuscitacím. Vzhledem k velmi nestabilnímu a kritickému stavu byl následně postižený transportován do FN Ostrava pozemní cestou.
Okolnosti události i zdravotní obtíže svědčí pro možnost, že k nehodě vozidla došlo při náhlé zdravotní indispozici řidiče.

informaci portálu eOrlová poskytl
tiskový mluvčí ZZS MSK, Lukáš Humpl

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..