Orlováci po dvouleté pauze opět uklízeli Orlovou

V sobotu, 30. dubna se dopoledne konal již sedmý ročník akce Ukliďme Česko – Ukliďme Orlovou. Tradiční jarní úklid byl naplánován po dvouleté covidové pauze na 4. dubna, ale to nakonec překazilo nepříznivé počasí a sníh.

Na hlavní uklízecí den se přihlásilo 42 dobrovolníků z řad občanů našeho města, mezi nimi již tradičně členové místní skupiny Českého červeného kříže, Dětského parlamentu a florbalového družstva 1. Fbk Eagles Orlová. Na druhý termín, který se uskutečnil 30. dubna se nás nakonec sešlo 10.

příprava na jarní úklid

Lokalit jsme měli nachystaných cca 13. Opět moc děkuji paní Denise Nitschové, která je připravila. Jelikož nás bylo málo, tak jsme si vzali do parády lesík pod kinem O vedle Koulovny. Před lety, když jsme s akcí Ukliďme Česko začínali, to tam byla katastrofa: elektronika, pneumatiky – dokonce i od traktoru, tiskárny, koberce … prostě neskutečný bordel. Nyní můžeme říci – a souhlasí se mnou i Michal Tkáč, který se úklidů se svým Červným křížem účastní pravidelně, že je vidět ten progres, že to má smysl, protože toho nepořádku je méně a ta příroda tady, je čím dál víc krásnější a konečně dýchá.“ popisuje organizátor akce, Petr Drozdík.

Lesík pod Kinem O Orlová vypadá už o mnoho lépe než na začátku.


Poděkování za podporu této akce patří našemu městu, konkrétně paní Ing. Denise Nitschové (vedoucí oddělení, odpadové hospodářství), Bc. Tomáši Siekierovi (odbor městských financí a školství), naší městské společnosti SMO Orlová za pytle na sběr odpadu a následný svoz a jeho likvidaci no a hlavně, hlavně našim dobrovolníkům, kteří přišli a pomohli akci realizovat. Konkrétně: Gabriela Wojsová, Ester Kubalová, Lukáš Pensinus, Erik Benedék a Michal Tkáč z ČČK Orlová, Linda Haroková, Karolína Knapíková z Dětského Parlamentu Orlová a v neposlední řadě paní Kateřina Franková a Tomáš Drozdík.

Za letošní ročník jarní úklidové akce vysbíralo 1,25 tun odpadu.


Nesmím opomenout také poděkovat cvičenkám ze Slovanu Orlová, které uklízely v rámci akce již 23. Března. A obzvlášť bych chtěl poděkovat pánům Jaroslavu Lýskovi a Petru Kohutovi, kteří mimo akci Uklidme Orlovou uklizi naše město od černých skládek pravidelně po celý rok! Tito pánové si zaslouží velkou poklonu za jejich práci a kdyby bylo nějaké ocenění, které by jim město mohlo udělit, neváhal bych ani chvíli a byl pro. Děkujeme také za podporu POČÍTAČE ORLOVÁ s.r.o. a HOTEL Garni Orlová, který pro dobrovolníky připravil skvělé odpolední občerstvení (gulášovou polévku a klobásky)“ uzavírá organizátor akce.Na letošní podzim se připravuje druhá uklízecí akce. Takže ti z vás, kteří nemohli přijít budou mít možnost pomoci na podzimní termín. Kdy přesně se uskuteční, bude organizátor včas informovat. Tak sledujte naše stránky i Facebook.

A jen taková veselá příhoda za závěr … jednoho z dobrovolníků, který právě odnášel pytel s odpadky zastavila starší paní, která mu se slovy díků za práci řekla, že ona už pomoci nemůže, tak nám alespoň přinesla pár bombónků. Moc děkujeme. ❤️

redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..