I přes mrazivé počasí lidé v Orlové podpořili Nadační fond Muži proti rakovině.

Petr Drozdík
organizátor akce

7.790 Kč vybrali účastníci prvního ročníku charitativní akce Orlovský Movember RUN, která se uskutečnila v neděli, 20. listopadu 2022 v areálu fotbalového klubu FK Slavia Orlová.

Termín akce organizátoři původně plánovali na 12. listopadu, ale z organizačních důvodů musel být charitativní běh nakonec posunut na neděli 20. listopadu. Podle předpovědi počasí to na poslední chvíli vypadalo, že se akce bude muset přece jen zrušit, ale nakonec dorazilo 91 účastníků včetně dětí. „Podpořit Nadační fond Muži proti rakovině nám přijeli i lidé z Českého Těšína.“ říká organizátor akce, Petr Drozdík. „Jsem moc rád, že akce nakonec dopadla dobře a moc mě těší, že s lidé nepřišli jen zaběhat, ale že byli i kreativní – mnozí totiž přišli i s namalovaným knírem pod nosem, jako znak hnutí Movember.“ dokončuje Drozdík.

V rámci doprovodného programu vystoupil na pódiu železný muž a 10násobný Iron Man Jurij Tarča, kterému se jako třetímu Čechovi podařilo letos v srpnu i díky podpoře Nadační fond Kousek po kousku zdolat náročný závod DECA Continous ve Švýcarsku. V rámci osvěty a prevence proti rakovině vystoupil orlovský lékař a specialista na urologii, Doc. MUDr. Bohuslav Chwajol, CSc.

Závěr programu zpestřila skupina Chickaletta, která hrála v restauraci Slavia Orlová.

První ročník podpořili ale i sponzoři. Konkrétně společnost FASTAV Development, která věnovala částku 50.000 Kč, společnost XPneu, s. r. o., která věnovala částku 5.000 Kč, Chachar Orlová s částkou 8.500 Kč a dárkovými poukazy na občerstvení v hodnotě 1.500 Kč, realitní kancelář TaRealitka.cz, která věnovala 5.000 Kč, restaurace Orel Orlová, která pro pořadatele a hosty zajistila catering a reklamní agentura VaC Design, která zpracovala Movember kníry do fotokoutku. Posledním sponzorem akce byla spisovatelka Lenka Pastorčáková, která věnovala do soutěže svou novou knihu Kandidát.

„Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří se na této charitativní akci podíleli, obzvlášť Městskému sportovnímu klubu Orlová, který zajišťoval organizaci běhu i technické zázemí. „Vážím si toho, že mě pan ředitel Michal Kozák společně s panem Tomášem Siekierou z Městského úřadu Orlová vyslechli a že dali mé myšlence reálnou podobu. Poslední dobou se o Orlové nepsalo moc hezky a právě tyto akce, právě tito lidé, kteří je vymýšlejí, tvoří a kteří se jich účastní a pomáhají tak potřebným jsou živoucím důkazem toho, že Orlová není nejhorším městem v Česku. První ročník je vždy nejtěžší, vychytali jsme mouchy a mohu prozradit, že jsme si s Michalem Kozákem plácli na to, že příští rok do toho jdeme znovu. S jediným rozdílem a to tím, že to s ohledem na počasí bude hned za začátku listopadu.“ dokončuje organizátor charitativní akce Orlovský Movember RUN, Petr Drozdík.

Závěrečná fotka účastníků Orlovského Movember RUNu

Závěr

Na samý závěr bychom chtěli jen doplnit, že ti z vás, kteří jste nestihli oficiální sbírkový den a nemohli přijít na Orlovský Movember RUN, tak máte ještě šanci do konce listopadu! Až do 30. 11. totiž bude k dispozici Virtuální orlovský Movember RUN, ke kterému se můžete registrovat zde.

Výtěžek poputuje opět na Nadační fond Muži proti rakovině.

Děkujeme že pomáháte s námi a že dáváte Movemberu smysl.

FOTOGALERIE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..