Český závodník ze Studénky opět uspěl na Double Deca Ultratriatlonu

Jurij Tarča ze Studénky na Novojičínsku si včera ve Švýcarsku převzal titul 20násobného Ironmana. V jednom zátahu, 26 a půl dne, podal výkon, nad kterým se tají dech.  V 54 letech dosáhl Jurij svých cílů, když uplaval 76 km, 3 600 km ujel na kole a uběhl úctyhodných 844 km.

Závod Double Deca Ultratriatlonu varianty Continious probíhal v rámci Světového poháru IUTA 2023 ve švýcarském městě Busch, a to jako první závod takovéhoto rozsahu na evropském kontinentu. Startovalo se 20. srpna v 08.00 h a limit pro dokončení vyprší zítra, v úterý v poledne.

Jurijovi se přes jeho sociální sítě, i sítě Nadačního fondu Kousek po kousku dostávaly v průběhu celého závodu zprávy od jeho podporovatelů, a že jich bylo.  „Byl to pro mě hlavní hnací motor“, uvedl Jurij Tarča, když děkoval do Česka za podporu.

Jurij Tarča
Jurij Tarča

Jeho fanoušci ho mohou přijít přivítat už ve čtvrtek 21. září od 17 hodin na náměstí ve Studénce. Uvidí Jurije, medaili i diplom naživo a určitě bude prostor pro otázky.

Jurij předpokládá, že regenerace bude probíhat zhruba 3 týdny, pak se vrátí ve skvělé formě do svých tréninkových rutin. Uvedla mimo jiné i pro portál eOrlova.cz – Eva LOSKOTOVÁ.

Za redakci jen dodáme, že byl Jurij Tarča opět pozván do Orlové na nadcházející druhý ročník charitativní akce Orlovský MOVEMBER RUN, který se uskuteční první listopadový víkend. Takže už si nyní můžete dát do kalendáře.

Petr DROZDÍK
šéfredaktor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..