Fotbalový Orlová Cup 2024

Fotbalový Orlová Cup 2024

4.7.2024 0 Od DROZDÍK Petr

Ani vydatné srážky a prudký vítr nezabránil uspořádat v sobotu 22. června 2024 tradiční „posezonní“ turnaj těch nejmenších fotbalistů. Pořadatelé měli sice stiženou práci při přípravě hracích plocha a vybavení, ale nakonec se počasí uklidnilo a turnaj započal dle plánu i přes osvěžující deštík. Nejmenší kategorie benjamínků se rozrostla hned na 9 týmů, které netvořili výhradně fotbalisté.

Turnaj je koncipován tak aby se potkaly děti různých sportovních aktivit, a tak jsme mohli sledovat děti týmy z fotbalu, hokeje, baseballu nebo i mladé atlety. Na skóre se oficiálně nehrálo, šlo především o to, aby děti pocítily radost ze hry. Nádherné zakončení, občasné přihrávky a především chuť sportovat, to vše mohlo divácké oko shlédnout v této nejmenší kategorii. Medailový ceremoniál pak zajistil vše hráčům a hráčkám zlaté medaile. Navíc byly oceněny nejlepší děti každého zúčastněného týmu. Nutno podotknout, že malí baseballisté se ani u fotbalu neztratily a bojovali jako lvi za velké podpory trenérů Dalibora Olšanského a Pavla Konvičky.


Krásnou fotbalovou podívanou pak byla i starší kategorie turnaje – mladší přípravky. Dvě základní skupiny po čtyřech týmech předvedly urputné boje, které už gólové výsledky hodnotily body do tabulky. Na hřištích byla také chuť po vítězství a kvalitním sportovním vyřádění dětí. Postupové playoff pak rozdělilo již na ty lepší a na ty co ještě musí fotbalové dovednosti pilovat. Nicméně utkání to byly plné emocí a krásných sportovních výkonů. Ale jelikož v této kategorii jsme chtěli znát vítěze a umístěné, došlo se až do finálových bojů, kdy bronzovou příčku obsadili Slovan Havířov. Stříbrnou placku si odnáší z turnaje SK Dětmarovice. Šampióny letošního ročku ORLOVÁ CUP 2024 vybojovali ve vynikajícím finále, které rozhodl až penaltový rozstřel MSK fotbal červená.

Ostatní umístění:

  1. MSK hokej žlutá
  2. MSK hokej modrá
  3. HK Karviná
  4. MSK fotbal bílý
  5. MSK dívky

Děkujeme rodičům a fanouškům za skvělou sportovní kulisu, která hnala děti k těm nejlepším výkonům. A za rok znovu na zeleném pažitu v Orlové!

Pavel NOVOTNÝ
sportovní ředitel oddílu MSK Snails Orlová