Jak pokračuje záchrana výuky v ZUŠ J. R. Míši v Orlové-Porubě ?

stěhování_zus_smallVážení čtenáři, občané města Orlová,

jak jsme vás již informovali v průběhu března tohoto roku, letošní rok opět graduje situace okolo plánovaného přestěhování výuky ZUŠ J. R. Míši v Orlové – Porubě do prostor Orlovského gymnázia.

Pozn. redakce: Původní články naleznete z 6. 3. 2015 zde a z 20. 3. 2015 zde.

Situaci kolem této kauzy neustále sledujeme a ve spolupráci s Petičním výborem vám přinášíme aktuální informace.

Dne 31. 3. 2015, byl Petiční výbor přijat vedením města Orlová, a na schůzce bylo vedení města seznámeno jak s obsahem petice, tak i s aktuálními informacemi, které se týkají záměru výuku přestěhovat.

 

Následovat měla schůzka s hejtmanem Moravskoslezského kraje, panem Miroslavem Novákem (ČSSD), kde měl Petiční výbor předat Petici a s hejtmanem probrat problematiku týkající se zrušení výuky v jedinečných prostorách ZUŠ J. R. Míši v Orlové – Porubě. Schůzka s hejtmanem nakonec podle našich informací neproběhla, pan hejtman se omluvil pro důležitou schůzku a v jednání jej zastoupila náměstkyně hejtmana MSK, paní Mgr. Věra Palková (ČSSD), která má také na starosti odbor školství.

A výsledek jednání? Zřizovatel ZUŠ v Orlové – Moravskoslezský kraj, nabídl městu Orlová přesunout budovu školy pod správu města a v tuto chvíli to vypadá, že je tah na straně vedení města, aby inicioval další schůzku se současným zřizovatelem. Petice byla předána a bude projednána Krajským úřadem Moravskoslezského kraje – odpověď má Petiční výbor obdržet do měsíce.

Petiční výbor však pracuje dál, jak uvedl člen petičního výboru Radim Lapšanský, „stále se snažíme jednat s paní ředitelkou Zátopkovou a rádi bychom obdrželi odpovědi na otázky, které zajímají především rodiče studentů.“  

Pokud chcete Petici pro zachování budovy ZUŠ J. R. Míši v Orlové-Porubě podpořit, přidejte se na Facebook stránku Petičního výboru.

V závěru bych rád uvedl, že i portál eOrlová zaslal paní ředitelce ZUŠ, Blance Zátopkové v březnu pár otázek k zodpovězení, na které do dnešního dne nemáme jasné odpovědi. A o jaké otázky šlo?

1)  jaké konkrétní kroky jste provedla pro záchranu fungování ZUŠ ve stávajících prostorách ?

2)  tvrdíte, že Základní umělecká škola oproti GOA nedostává žádné finanční prostředky na provozní náklady – Jak je to možné? .Zkoušela jste např. oslovit Kraj na možnost poskytnutí dotací z Evropských fondů?

3)  existuje z Vaší strany vůbec nějaký konkrétní návrh na zlepšení finanční situace školy? Nebo zlepšení, v současné době chabé propagace školy? Případně rozšíření výuky dalších uměleckých oborů vč. náboru nových žáků? Pokud ano, s kým a kdy byl návrh projednáván?

4)  zkoušela jste jednat o případném pronájmu nevyužitých pavilónů? Pokud ano, zajímá nás, s kým a kdy tato jednání probíhala. Pokud ne, tak proč?

Namísto konkrétních odpovědí jsme dostali jakousi obsáhlou omáčku o problémech školy, kterou jsme si s Radimem Lapšanským vyslechli i na osobní schůzce s ředitelkou Zátopkovou, kterou jsem inicioval  a která proběhla dne 13. března.

Nejen já, Petiční výbor a rodičové žáků si klademe otázky „Co bude dál?“ „Jaká budoucnost čeká naše žáky? Tradice naší umělecké školy, kterou obdivují i ostatní ředitelé uměleckých škol v okolí?“

Stále přijímáme do redakce vaše názory, komentáře, příběhy ze zákulisí ZUŠ, které by pomohly přispět k boji za zachování výuky v prostorách ZUŠ J. R. Míši v Orlové – Porubě.

DROZDÍK Petr
šéfredaktor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..