V Orlové se opět poběží pro Nadační fond Muži proti rakovině

Po úspěšném prvním ročníku se do charitativní akce na podporu Nadačního fondu Muži proti rakovině pouští organizátor Petr Drozdík znovu. Letos pod záštitou spolku Orlová na furt, který vznikl na podporu veřejně prospěšné činnosti a patriotismu teprve letos. A jak již ze samotného názvu plyne, na Orlovském MOVEMBER RUNu se opět poběží a výtěžek ze startovného organizátoři pošlou opět nadačnímu fondu, který je dlouholetým partnerem Movember Foundation a organizátorem osvětové kampaně Movember v ČR. Jejím cílem je změnit pohled na mužské zdraví. Zapište si tedy do kalendářů, neděli – 5. listopadu 2023, přidejte se k Facebook události pro více informací a určitě přijďte. Registrovat se mohou zájemci již nyní přes tento registrační formulář.

ABYCHOM MOHLI ZAJISTIT DOSTATEČNÝ POČET MEDAILÍ, REGISTRACE ONLINE PRIJÍMÁME POUZE DO 25. 10. 2023 DO 24:00 HOD.

Neděláme tuto akci jen pro ty, kteří rádi běhají, ale chceme oslovit širokou veřejnost a dostat důležité informace o prevenci proti karcinomu varlat a prostaty k co největšímu počtu lidí. Proto neběžíme na čas, nezávodíme, ale účastnicí mohou jednu z vybraných tratí klidně projít i s kočárkem a dětmi. Důležitá je účast a dozvědět se důležité informace o potřebné prevenci proti nádorovému onemocnění, které se týká jak mladých mužů, tak i těch po čtyřicítce. Ti kteří nepoběží mohou přispět libovoulnou finanční částkou přímo nadačnímu fondu. Připravujeme jak možnost přispěv v hotovosti, tak i prostřednictvím QR platby. Doporučuji se však registrovat na našem formuláři, abychom věděli, pro koho si máme připravit diplom a medaili.“ říká organizátor akce, Petr Drozdík.

Pánové, přijďte na preventivní urologickou prohlídku do havířovské nemocnice

Letos se navíc akce uskuteční za podpory Nemocnice Havířov a Fakultní nemocnice v Ostravě. „Požádal jsem o spolupráci vedení havířovské nemocnice a jsem moc rád, že pan ředitel, Norbert Schellong souhlasil. Osvěta a prevence je našim společným cílem a proto jsme se dohodli, že spojíme Orlovský Movember RUN s Dnem urologické prevence, který se v havířovské nemocnici uskuteční 1. listopadu. Zveme tím všechny muže, kteří ještě nebyli na preventivní prohlídce, aby přišli na Den urologické prevence do havířovské nemocnice, kde se mohou zdarma nechat vyšetřit a předejít tak pozdnímu záchytu případného nádorového onemocnění. Vyšetření je bezbolestné, muži se nemusí ničeho obávat. Důležité je, aby pak měli svůj „vercajk v cajku“ – dodává organizátor akce Petr Drozdík

Orlovský Movember RUN - prevence
Nadační fond Muži proti rakovině

Sbírka pro děti ve Fakultní nemocnici Ostrava

Charitativní akce se letos rozšíří i o pomoc onkologicky nemocným dětem. Kromě finanční sbírky pro Nadační fond Muži proti rakovi se v místě konání akce uskuteční také sbírka pro oddělení dětské hematologie a hematoonkologie. Lidé mohou přinést plyšáky, hračky, omalovánky, psací potřeby, pastelky, sladkosti a další. Nápad propojit tyto dvě akce přišel z Městského sportovního klubu Orlová, který je partnerem akce.

Nejen běh, ale i doprovodný program

Organizátoři připravili pro registrované účastníky i pamětní diplom, jako poděkování za podporu této charitativní akce. A kdo bude chtít, může si v rámci startovného přikoupit i pamětní medaili. Po ukončení běhu čeká účastníky doprovodný program. O ten se postará kapela Chickaletta a Eliška Rusková. Nebudou chybět ani zajímaví hosté, z události na Facebooku lze vyčíst, že do Orlové dorazí např. ředitel Nemocnice Havířov – Norbert SCHELLONG, 20násobný železný muž ze Studénky – Jurij TARČA, bývalý příslušník francouzské cizinecké legie a expert v oblasti bezpečnosti a sebeobrany – Stanislav GAZDÍK, který je mimojiné autorem známé knihy 15 let v legii, spisovatelka a bývalá televizní moderátorka Lenka PASTORČÁKOVÁ, europoslanec Tomáš ZDECHOVSKÝ nebo První vicemiss Karvinsko 2015 – Markéta VYVLEČKOVÁ.

Jelikož je MOVEMBER i o kníru, který je symbolikou této iniciativy, nebude chybět ani barber, který se v místě konání akce postará o ten správný tvar. Komu ale knír neroste, nemusí zoufat, barber Adrian se postará i o váš účes. Výtěžek pak pan Adrian Bubenčík věnuje Nadačnímu fondu Muži proti rakovině.

Registrovat se na Orlovský Movember RUN
Registrovat se na Orlovský Movember RUN. Registrace je možná pouze do 25. 10. do 24:00hod
Nech se vyšetřit. Měj vercajk v cajku!

Partneři akce

Na závěr se sluší zmínit i partnery akce Orlovský Movember RUN. Partnery letošní akce jsou: Městský sportovní klub Orlová, Nemocnice Havířov, Fakultní nemocnice Ostrava, Hotel GARNI Orlová, Apartmány Orlová – ubytování v soukromí, Bezmariny.cz – na palubě s vámi, Naše hnízdo, Adrian Barber a Orlovské korýtko. Portál eOrlová je mediálním partnerem akce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..